Kudo në Europë , vetëm me 1 euro komision! - Business Magazine Albania

Kudo në Europë , vetëm me 1 euro komision!

Kudo në Europë , vetëm me 1 euro komision!

Pas pothuajse dy dekadash përvojë në vendet e Bashkimit Europian, Paysera filloi aktivitetin në Shqipëri në fund të vitit 2021. Paysera është i vetmi Institucion i Parasë Elektronike në tregun shqiptar i cili ofron mundësinë e transfertave për bizneset me një kosto fikse 1 Euro dhe mbërritjen e fondeve brenda disa minutave në çdo bankë të Bashkimit Europian nëpërmjet sistemit SEPA, duke kursyer qindra mijëra euro për klientët.

Paysera Super App është miqësor për përdoruesit, i projektuar për të qenë intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur, pavarësisht nëse jeni i ri ose profesionist në bankingun dixhital.Përdoruesit shqiptarë, individë apo biznese, për herë të parë mund të hapin llogaritë e tyre tërësisht online, vetëm nëpërmjet një smartphone ose kompjuterit. Paysera Super App ofron gjithashtu informacion në kohë reale mbi transaksionet dhe pagesat e kryera. E shpejtë, e sigurt dhe me kosto fikse vetëm 1 euro per transfertë, Paysera jo vetëm lehtëson por edhe ul kostot e biznesit për transaksionet ndërkombëtare.

Lexo edhe:Njihuni me fituesit e “Konkursit të Bizneseve të Gjelbërta 2024”

Valer Pinderi – Chairman of the Executive Board Albanian E-Commerce Association (AECA)

“Për mua Paysera ka qënë zgjidhja perfekte në momentin e duhur. Sepse ne bëjmë transferta të vogla por shumë të shpeshta dhe transaksione bankare prej 40 Euro na ndryshonin edhe kostot e produkteve, çka ishte e papranueshme për formulën e biznesit që kishim. Ndërkohë transferta 1 Euro edhe brenda ditës janë perfekte për shpejtësinë e punës që tregëtia online ka. Në fillim më dukej e pabesueshme dhe shumë e bukur për të qënë e vërtetë, por pasi bëra transfertën e parë e cila shkoi për 20 minuta në bankë të Italisë dhe kushtoi vetëm 1 Euro. Që prej atij momenti nuk e kam kthyer më kokën mbrapa, dhe të them të vërtetën nuk e di se si mund t’ia bëja më pa këtë shërbim kaq të nevojshëm. Gjithsej vitin e kaluar kemi kursyer si kompani mbi 7000 euro vetëm tek komisionet bankare, është thjesht fantastike.”

Marsel Kalemi -Founder & CEO of Kalemi Travel & Tours

Para rreth 2 vitesh, më doli një video mesazh në Linkedin: transferta me 1 euro. Nuk i besova, sepse eksperienca më kishte mësuar që është e pamundur të dërgosh apo të presësh para nga apo në drejtim të Shqiperisë pa komisione. Edhe për të marrë paratë e tua nga PayPal, duhet të paguash komisione pritëse nga banka ku do i tërheqësh. Mos flasim pastaj për të dërguar para jashtë Shqipërisë: tarifë për swift + komisione bankare + komisione banka ndërmjetëse + min 3-5 ditë kohë që të shfaqen lekët në bankën e partnerit jashtë. Në industrinë e turizmit, ku transaksionet kryesore bëhen me jashtë vendit dhe kosto për këto transferta zënë një zë të konsiderueshëm në shpenzimet e kompanisë, ishte e pamundur të besoja një reklamë të tillë 1 Euro për transfertë. Por, pas disa kohësh, këtë shërbim ma rekomandoi edhe një miku im që po e përdorte, dhe m’u kujtua reklama. Ok mendova, le ta provojmë. Transferta e parë ishte rreth 5,000 euro drejt Spanjës. Përveçse kosto ishte vetëm 1 euro, parteri ynë në Spanjë e morri pagesën për 13 minuta. Eureka! Që nga ky moment, ne kemi përdorur vetëm Paysera për transfertat me jashtë, dhe shpenzimet e transfertave janë reduktuar me 95%, që do të thotë: Nëse para 2 vitesh shpenzonim 1000 euro në muaj, sot shpenzojmë 50 euro në muaj, pra 950 euro fitim i munguar x 12 = 11,400 euro në vit. A t’i fal kush? Ja pra që ekziston dikush që edhe mund të t’i fali, Paysera.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0