Rënia e sistemit elektronik, shtyhet afati i deklarimit të pasqyrave financiare - Business Magazine Albania

Rënia e sistemit elektronik, shtyhet afati i deklarimit të pasqyrave financiare

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka shtyrë afatin për depozitimin e pasqyrave financiare në regjistrin tregtar, nisur nga mosfunksionimi i portalit qeveritar e-Albania.


Sipas njoftimit zyrtar, afati për depozitimin e pasqyrave financiare në regjistrin tregtar do të shtyhet për aq ditë sa nuk ka funksionuar portali qeveritar e-Albania.
Subjektet që nuk kanë aplikuar akoma për depozitimin e pasqyrave financiare do të rivendosen për depozitimin e tyre brenda periudhës së shtyrjes së afatit fillestar.

Bizesnet e kanë kërkuar më parë këtë masë. Konfindustria, kërkoi së fundi shtyrjen e afatit të paraqitjes së pasqyrave financiare përtej datës 31 korrik 2022.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0