Komunikim i rëndësishëm përmes Tic-Toc? Apliko për praktikë deri me 7 Maj


Një mundësi e shkëlqyer për stazh – krijues në komunikim me video tic – toc!

Për të rinj e të reja të apasionuar pas rrjeteve sociale dhe komunikimit në to! Veçanërisht në krijim dhe shpërndarje videosh të modelit tic-toc!

Stazh krijues për disa muaj. I mbështetur financiarisht mbi bazën e krijimtarisë. Prof.Artan Fuga, Drejtues i Departamentit të Gazetarisë mbështet këtë projekt duke e ndarë në mediat sociale. Ai ka theksuar se stazhi drejtohet dhe menaxhohet nga agjenci serioze dhe profesionistë të komunikimit social dixhital!

Projekti mbështetet nga Ambasada Zviceriane në kuadrin e mbështetjes për projekte për Shqipërinë!

Qëllimi është i rëndësishëm! Të nxiten të rinjtë të marrin pjesë në komunikim në hapësirën publike, duke përdorur kodet dhe platformat që kanë për zemër.

Sfida e tyre ndaj mediave tradicionale dhe ndaj traditave të vjetra të komunikimit është trend botëror!

Qindra milionë të rinj në mbarë botën shprehen me videot tic – toc!

Agjencia në fjalë, sipas prof Fugës, po krijon ekipin e të rinjve që do të jetë promotori i një shtyse ku marrin pjesë qindra e mijëra të rinj nga Shqipëria dhe shqiptarë nga të gjitha hapësirat gjeografike!

Vendet janë të kufizuara pra duhet nxituar!

Ftohen kandidatët e apasionuar ose të interesuar të kontaktojnë agjencinë në adresën elektronike: [email protected] për të komunikuar me drejtuesit e stazhit.

Procedurat e rregjistrimit përmbyllen në datën 7 Maj 2020.

Intervista dhe vetë stazhi kryhen online!

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale