Komunikim i rëndësishëm përmes Tic-Toc? Apliko për praktikë deri me 7 Maj - Business Magazine Albania

Komunikim i rëndësishëm përmes Tic-Toc? Apliko për praktikë deri me 7 Maj


Një mundësi e shkëlqyer për stazh – krijues në komunikim me video tic – toc!

Për të rinj e të reja të apasionuar pas rrjeteve sociale dhe komunikimit në to! Veçanërisht në krijim dhe shpërndarje videosh të modelit tic-toc!

Stazh krijues për disa muaj. I mbështetur financiarisht mbi bazën e krijimtarisë. Prof.Artan Fuga, Drejtues i Departamentit të Gazetarisë mbështet këtë projekt duke e ndarë në mediat sociale. Ai ka theksuar se stazhi drejtohet dhe menaxhohet nga agjenci serioze dhe profesionistë të komunikimit social dixhital!

Projekti mbështetet nga Ambasada Zviceriane në kuadrin e mbështetjes për projekte për Shqipërinë!

Qëllimi është i rëndësishëm! Të nxiten të rinjtë të marrin pjesë në komunikim në hapësirën publike, duke përdorur kodet dhe platformat që kanë për zemër.

Sfida e tyre ndaj mediave tradicionale dhe ndaj traditave të vjetra të komunikimit është trend botëror!

Qindra milionë të rinj në mbarë botën shprehen me videot tic – toc!

Agjencia në fjalë, sipas prof Fugës, po krijon ekipin e të rinjve që do të jetë promotori i një shtyse ku marrin pjesë qindra e mijëra të rinj nga Shqipëria dhe shqiptarë nga të gjitha hapësirat gjeografike!

Vendet janë të kufizuara pra duhet nxituar!

Ftohen kandidatët e apasionuar ose të interesuar të kontaktojnë agjencinë në adresën elektronike: [email protected] për të komunikuar me drejtuesit e stazhit.

Procedurat e rregjistrimit përmbyllen në datën 7 Maj 2020.

Intervista dhe vetë stazhi kryhen online!

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0