Klik Expo Group me panairin ndërkombëtar të Tiranës


 

Klik Ekspo Group, hap më 23 Nëntor (23-26 Nëntor) panairin Ndërkombëtar të Tiranës – UFI Approved Event. Ky është eventi i vetëm ndërkombëtar, i organizuar nga Klik Ekspo Group & Tirana International Fair, me kontributin e shumë aktorëve ekonomike dhe sociale të vendit.

Çfarë pritet nga ky panair?

300 ekspozues të huaj, nga mbi 18 shtete, në sektorë qe prekin tastet e ndërveprimit me prodhuesit dhe autoritetet shqiptare;

Mbi 30 Autoritete dhe Agjenci shtetërore ndërkombëtare dhe Dhoma të Tregtisë Ndërkombëtare nga Ballkani i afërt, nga Europa Qendrore dhe Perëndimore, por edhe nga Azia e largët; HEPA Agjencia Shtetërore për Nxitjen e Investimeve te Hungarisë; RAS Agjencia Shtetërore për Promovimin e Biznesit të Serbisë; Dhoma e Tregtisë e Stambollit; Dhoma e Tregtisë e Malit te Zi; Byroja Ekonomike e Provincës së Anhuit në Kinë; programet e mbështetjes nga Fondet EU për ndërkombëtarizmin etj;

Mbi 3.500 Vizitorë Profesionistë të regjistruar, segment i rëndësishëm i një publiku të përgjithshëm që parashikohet nga sondazhet-poll të kryera, të arrijë mbi 32.000 nga mbarë Rajoni;

Të gjithë sektorët, me arritje konkrete, duke nisur nga Ndërtimi dhe Energjetika, Ambienti dhe Turizmi, Telekomunikacioni, Infrastruktura Rrugore dhe Veprat Publike; Industria e Lehtë; Industria Ushqimore; Arti dhe Edukimi; Artizanalja dhe Teknologjia e avancuar.

Pjesëmarrje serioze e autoriteteve shtetërore në Sallonin e Transportit dhe Infrastrukturës dhe përkujdesje e veçantë e kalendarit të evenimenteve nga AIDA – Agjencia e Zhvillimit te Investimeve.

Mbi 10.000 m2 sipërfaqe ekspozimi në strukturën simbol të ngjarjeve kult, Pallatin e Kongreseve dhe segmente të Blvd. “Dëshmorët e Kombit”.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale