Kjo është formula për të qenë i suksesshëm, Valer Pinderi në Bibliotech

Të mërkurën, në datën 11 Nëntor në ambjentet e Bibliotech “Musine Kokalari”, ishte i ftuar Valer Pinderi, themelues i NetTrade Albania.

“Si nëpërmjet internetit një i ri siguroi të ardhmen e tij” ishte tema për të cilën u diskutua në këtë takim me të rinjtë. Pinderi tregoi për eksperiencën e tij të gjatë në biznesin online, ku u ndal te disa pika kyçe të cilat kishin ndikuar për mirë dhe për keq në ecurinë e tij drejt suksesit.

Valer Pinderi i ftuar në LiveME, ndiqe këtu

“ ’You have enough, you need enough, you are enough’ , ishte një shprehje që e dëgjova në një audiobook dhe më mahniti, sepse deri atëherë nuk kisha dëgjuar dikë tjetër të ma thoshte”. Kjo qe një indicie shumë e mirë për Valerin, i cili vazhdoi pas kësaj të bënte atë që donte me atë që kishte. Ai mendoi ndryshe nga të tjerët dhe përtej të zakonshmes duke nisur një biznes që ishte i panjohur deri në atë kohë në Shqipëri, Dyqan Taxi, e cila u kthye ndër platformat më popullore të shitjeve online. 2 vite më parë Dyqan Taxi merr një formë dhe një vizion të ri, duke u quajtur Aladini.

Ditën e djeshme u festua dhe 9-vjetori i kësaj platforme dhe i rrugëtimit të Valerit në sipërmarrje. Ai u përpoq që të gjithë përvojën e tij ta kthente në këshilla të vlefshme për sipërmarrësit e rinj. Valeri ndau me pjesëmarrësit një “formulë” për sukses, që ai e kishte krijuar në bazë të eksperiencës së këtyre viteve.

Ndiqe të plotë takimin me Valer Pinderin këtu

Ndër të tjera, Valeri tregoi për organizimin e Panairit Online të Librit, temë për të cilën do të flitet në episodin e radhës të LiveME Show & Podcast nga Kristi Kumria, ku i ftuar do të jetë vetë Valer Pinderi.

Ndiqni episodin e radhës të LiveME këtu

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale