KFC hap pikën e re në qendër të Prishtinës

KFC hap pikën e re në qendër të Prishtinës


Kjo hapje u bë pas shumë kërkesave nga klientët për të pasur një pikë të KFC-së më afër qendrës së Prishtinës.

Bëhet fjalë për lokacionin tek kompleksi Ish-Ramiz Sadiku në Prishtinë, më saktësisht klikoni këtu:

Zgjerimi i markës amerikane në Kosovë bën që ekipit prej 300 punonjësve t’u shtohen edhe 20 anëtarë të rinj. Puna për një kompani gjigante si KFC, ofron mundësi të mira për zhvillim në karrierë.

KFC është markë e cila përveç risive të zgjerimit në treg, ofron risi dhe inovacion edhe në produktet ushqimore.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0