Këto janë shenjat më egoiste të horoskopit


Këto janë 5 shenjat të cilat janë më egoiste se të tjerat.

1. Dashi

Kur një dash realizon atë që dëshiron, nuk interesohet për gjërat e tjera. Një dash pëlqen që të tjerët t’i shkojnë nga pas. Konsiderohet si një shenjë egoiste.

2. Demi

Dëshira për të pasur siguri në jetë e bën një dem të jetë edhe materialist. Ai bën të pamundurën që dikush t’i blejë diçka që do. Gjithashtu, është ai shumë xheloz sepse nuk lejon askënd të ketë gjërat e tij.

3. Binjakët

Nëse jeni diku me një binjak, mos u surprizoni nëse papritur shfaqet si një person krejtësisht tjetër. Këtë gjë e bën, sepse dëshiron të shikojë vetëm interesin e tij.

4. Luani

Motoja e një luani është : “Duhet të marrësh atë që shikon”. Një luan për të arritur synimin e tij bëhet shumë egoist.

5. Virgjëresha

Virgjëreshat vënë në dukje gabimet e të tjerëve. Ata nuk i pranojnë gabimet e tyre dhe kjo bën që të mendojnë vetëm për veten e tyre. Mjafton që ata të dalin mirë në sytë e të tjerëve.

/YourTango

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale