Këngëtari Kanye West kandidon për president të SHBA-ve

Këngëtari Kanye West kandidon për president të SHBA-ve

Kanye West

Reperi amerikan Kanye West, një mbështetës i njohur i Presidentit të SHBA Donald Trump, bën me dije se do të kandidojë për president në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, të cilat zhvillohen në nëntor të këtij viti.

Ai do të përballet me kreun e Shtëpisë së Bardhë, republikanin Donald Trump dhe demokratin ish-zv. presidentin Joe Biden.

“Ne tani duhet të realizojmë premtimin e Amerikës duke i besuar Zotit, duke unifikuar vizionin dhe duke ndërtuar të ardhmen tonë. Unë po kandidoj për president të Shteteve të Bashkuara,” shkroi reperi në një postim në Twitter, duke shtuar një emoji të flamurit amerikan dhe hashtagun “# 2020VISION”.

Lexoni: Tesla parakalon Toyotan, vlen 207,2 miliardë dollarë

Serioziteti i postimit tw Kanye West nuk wshtw ende i qartw, pasi na ndajnë vetëm katër muaj nga zgjedhjet presidenciale. Nuk dihet ende nëse ai ka paraqitur mw herwt ndonjë dokument zyrtar për t’u përfaqësuar në fletët e votimit për zgjedhjet shtetërore.

Afati i fundit për të shtuar kandidatët e pavarur në fletëvotim nuk është përmbyllur ende në shumë shtete. West dhe gruaja e tij Kim Kardashian West kanë vizituar Trump në Shtëpinë e Bardhë. Elon Musk, shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave elektrike Tesla miratoi postimin në Twitter të West-it duke shkruar: “Ju keni mbështetjen time të plotë!”

Postimi i Kanye West u ripostua 416 mijë herë dhe ka marrë 830 mijë pëlqime.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0