Job fair Tech Soace, një mundësi për programuesit e rinj

Job fair Tech Soace

Studentët në fushën e teknologjisë së informacioni dhe në veçanti të fushës së programimit kanë një mundësi të shkëlqyer këtë fundjave. 15 kompani programimi e marketingu dixhital do të jenë së bashku për të pritur studentët gjatë paradites së 14 Nëntorit.

Aktiviteti zhvillohet tek tech Space. Organizatorët theksojnë se gjatë panairit të punës Tech Soace janë të ftuar studentë të vitit të tretë Bachelor ose studentë të masterit.

Për më të mirët, kjo është një mundësi e mirë punësimi, ndërsa të gjithë kanë mundësi të zhvillojnë praktika pune tek një nga kompanitë e teknologjisë në Shqipëri.

Lexo: Programi Shkollat e Shekullit 21, një program frymëzues për të rinjtë

Secila nga kompanitë do të ketë hapësirën e saj gjatë këtij panairi, ku studentët mund të prezantojnë vetën, arritjet, pasionet dhe objektivat e tyre. Mundësi të suksesshme do të jenë ato ku arritjet dhe objektivat e studentëve të studentëve do të përkojnë me ato të kompanive.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale