Ja për çfarë do të flasë Roger Edwards në AllWeb Albania 2019 (Video)


Roger Edwards, një nga folësit e konfirmuar të konferencës së Marketingut Dixhital, AllWeb Albania, ka qenë folës vitin e kaluar në AllWebMK në Shkup. Duke treguar për përvojën e tij ai tha për Business Mag se “AllWebMK ishte konferenca ime e preferuar e vitit 2018. Një prodhim i shkëlqyer me folës motivues dhe vend i mbushur me energji nga të ftuarit që ishin të lumtur të bashkëbisedonin gjatë konferencës”.

Por cila do të jetë tematika që do të flasë në AllWeb Albania 2019? Ai zbulon se do të flasë për “Fixing Broken Marketing.” Edhe pse tani marketingu është në dispozicion për shumë kompani falë teknologjisë dixhitale, ndonjëherë ai nuk është i përqëndruar sa duhet tek konsumatorët. Mund të jetë një “bombardim” i pafundëm i email-ve, reklamave dhe komunikimeve ndërhyrëse.

Për të mësuar më shumë rreth tematikave që Roger do të flasë shikoni videon më poshtë:

“Gjatë fjalimit tim unë do të tregoj tre mënyra për të rregulluar “broken marketing” dhe do t’ju jap disa ide se si kompanitë mund t’i mbajnë gjërat e thjeshta ndërsa ngjiten drejt suksesit.”

Lexo më shumë: AllWeb 2019 prezanton tre folësit e parë të konfirmuar për konferencën e Tetorit në Tiranë

Roger na dërgon edhe një mesazh të shkurtër për lexuesit tanë.

“Kam dëgjuar gjëra të bukura për Shqipërinë dhe Tiranën dhe mezi po pres që ta shoh qytetin dhe të takoj të ftuarit e AllWeb Albania. Do të jetë një konferencë e mahnitshme.”

Për të gjithë personat që janë pjesë e komunitetit të sipërmarrjes dhe të regjistruar në revistën Business Magazine Albania kemi ofertën speciale me vlerë 80€ nga çmimi standard prej 100€.

Oferta është e vlefshme deri më datë 25 Shtator!

Dërgo një email në [email protected] dhe do të të informojmë si mund ta blesh biletën tënde!

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale