iPhone 6S & 6S Plus - Apple përseri raporton shifra te frikshme - Business Magazine Albania

iPhone 6S & 6S Plus – Apple përseri raporton shifra te frikshme


Sot në mëngjes, Apple nxorri një njoftim për shtyp ku tregon se ka shitur “më shumë se” 13 milionë pajisje iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus gjatë fundjavës kur u launccua.

Vitin e kaluar këto shifra për iPhone dhe iPhone 6 Plus për të njëjtën fundjavë ishin 10 milionë.

“Shitjet për iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus kanë qenë fenomenale, duke kaluar fundjavën e vjetshme që ishte historike për Apple,” – tha Tim Cook, CEO i Apple, në një deklaratë të tijën.

Pajisjet 6S dhe 6S Plus dolën nëpër dyqan në 25 Shtator.

Edhe pse kësaj here kishte skepticizëm pasi nuk u panë rradhë aq të gjata si vitet e shkuara nëpër dyqane, shitjet nuk zhgënjyhen.

“Ne besojmë se Apple ka bërë një punë të mirë duke i nxitur klientët të porosisin onlinë pajisjet e tyre për të shmangur rradhët e gjata në ditën e lanccimit,” – u shpreh Gene Munster, një analist i shquar i Apple të Premten ku në parashikimim e tij ishin 12 milionë dhe jo 13 iPhone.

Kësaj here pritet edhe një tjetër lëvizje pozitive nga Apple për ta shpërndarë iPhone në vende të reja shumë më shpejt se vitet e shkuara. Mbase edhe në Shqipëri nuk do të vonojë shumë këtë vit.

Hidhini një sy dhe mahnituni me bukurinë e iPhone 6 dhe iPhone 6S Plus.

Nëse ju pëlqen artikulli, mund ta ndani në mediat sociale tuajat. Nëse keni komente apo pyetje kontaktoni ose komentoni për ti dhënë zë bisedës.

Kete artikull mund ta shikoni dhe ne formatin slideshow duke klikuar  ketu.

Artikulli origjinal ‘iPhone 6S and 6S Plus sales set an opening weekend record ‘ u publikua së pari tek website Mashable.

Artikulli u përkthye në shqip nga stafi i BusinessMag.al nën titullin “iPhone 6S & 6S Plus – Apple përseri raporton shifra te frikshme”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0