Inagurohet “VR LABS”. Të apasionuarit e botës virtuale kanë një destinacion të dedikuar - Business Magazine Albania

Inagurohet “VR LABS”. Të apasionuarit e botës virtuale kanë një destinacion të dedikuar

VR LABS

Në një ambient festiv, të apasionuar, ekspertë në fushën e teknologjisë, investitorë dhe mbështetës të fjalës së fundit të teknologjisë, u bashkuan të Enjten në mbrëmje në inagurimin e “VR LABS”. I ndodhur në katin e VI- të qendrës Toptani, ai është një destinacion që lidhet shumë mirë me rrugët, por edhe me bizneset brenda në qendër.

Is Ulaj, një prej drejtuesve të grupit Gener 2 tha gjatë inagurimit të qendrës se, “ky është ndër investimet e bëra rishtas nga grupi, me objektivin për të qenë të pranishëm edhe në fushën e argëtimit me teknologjinë e fjalës së fundit. Sipas tij, “ky është destinacioni i të rinjve over 12, por edhe të rriturve, punonjësve të kompanive të ndryshme”.

E konceptuar përmes një dizajni modern, ajo ofron komoditet dhe lehtësi përdorimi. ‘VR LABS’ ofron disiplina argëtimi për të kënaqur kërshëritë e të rinjve e adoleshentëve. Gjithashtu, atë e bën unike varieteti i larmishëm i lojërave, që duhet thënë se janë përzgjedhur nga ato më të pëlqyerat në kohët e sotme. Stacionet e lojës në ‘VR LABS’ përdorin karta grafike të gjeneratës së fundit, me procesorë nga më të shpejtët në treg.

“VR LABS”, përfaqëson një laborator argëtimi përmes teknologjisë së aplikuar në lojëra eletronike, përfshirë morinë e lojërave të Play Station 5, lojëra të shumta kompjuterike, dhomëzat e ‘Virtual Reality’ si dhe zona e lojërave në skuadër me ‘LaserTag’, pra ‘LightStrike’. Personeli i kualifikuar do të jetë pranë çdo përdoruesi për t’i ofruar eksperiencën më të mirë të mundshme, përfshirë edhe për përdoruesit fillestarë. Argetimit të ofruar i shtohen dhe shërbime plotësuese, të tilla si organizime të eventeve të dedikuara për grupe biznesi dhe grupe shoqërore, apo edhe aktivitete e evente festive për interes të përdoruesve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0