Video-loja më e shkarkuar e këtij viti

video-loja

“Among Us” konsiderohet një nga video-lojërat më të mëdha të këtij viti dhe të dhënat e fundit tregojnë se ajo ka kaluar 100 milionë shkarkime nëpër celularë.

Sipas “Sensor Tower”, video-loja e dytë më e shkarkuar është shumë mbrapa. “My Talking Tom Friends” ka 68 milionë shkarkime këtë vit.

Lexoni: Opsioni i ri i Google gjen këngën që keni në mendje

Edhe në PC video-loja “Among Us” po ecën shumë mirë, duke u renditur në vend të katërt si më e luajtura, e lënë pas vetëm nga Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 dhe PUBG, shkruan The Verge.

Duke u nisur nga një sukses i tillë, prodhuesi i kësaj video-loje ka vendosur që të mos punojë për një lojë të dytë, por të fokusohet tek e para.

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale