Horoskopi i karrierës dhe biznesit për muajin Nëntor


Dashi

Fillimi i këtij muaji ka të ngjarë të sjellë lajme të mira në lidhje me propozimet e karrierës ose biznesit. Ata që janë të përfshirë në sektorët privatë ose në qeveri, do të përjetojnë një periudhë të kënaqshme. Megjithatë, të ardhurat do të jenë mesatare. Ata që merren me tregti ndërkombëtare do të marrin rezultate mjaft të mira.

Demi

Fillimi i nëntorit do të ketë kushte të favorshme në çështjet e karrierës dhe biznesit për ata që kanë lindur në shenjën e Demit. Sidoqoftë, përpjekjet e vazhdueshme do të duhet të vazhdojnë. Nga mesi i muajit, ju mund të prisni rritje, vlerësim dhe kënaqësi në profesionin ose biznesin tuaj. Shmangni pritshmëritë e larta në çdo aspekt dhe qëndroni të qetë. Kjo do të jetë e dobishme për ju.

Lexoni: A mund të marrim vendime të mëdha për karrierën tonë bazuar në astrologji?

Binjakët

Ata që kanë lindur Binjakë, do të shënojnë ndryshime të dëshirueshme në lidhje me profesionin e tyre në pjesën e parë të muajit. Pozicioni dhe autoriteti i tyre do të jenë me ndikim. Deri në javën e dytë dhe të tretë, përpjekjet duhet të rriten për të marrë rezultatet e dëshiruara. Problemet e vogla mund të vonojnë suksesin. Durimi do të jetë i nevojshëm për të përballuar situatat.

Gaforrja

Ata që kanë lindur Gaforre, do të shënojnë sukses në karrierën e tyre përkatëse ose propozimet në biznes në javën e parë dhe të dytë të muajit Nëntor. Sidoqoftë, pavarësisht përpjekjeve, javët e fundit të Nëntorit nuk do të japin rezultatet e dëshiruara. Kështu, i gjithë muaji do të jetë i trazuar. Preferohet të tregoni durim.

Luani

Ata që kanë lindur në shenjën e Luanit do të shënojnë një rritje të karrierës dhe biznesit në gjysmën e dytë të muajit Nëntor. Në çështjet e konkurrencës dhe promovimeve, java e tretë dhe e katërt do të jetë e favorshme. Fillimi i muajit n-ëntor do të sjellë disa probleme të vogla, megjithatë këto probleme do të jenë të favorshme në përparimin e karrierës ose në zgjerimin e biznesit.

Virgjëresha

Java e parë dhe e dytë do të sjellin rezultate të favorshme dhe të dëshiruara në çështjet e karrierës dhe zgjerimit të biznesit për ata që kanë lindur në shenjën e Virgjëreshës. Përpjekjet e vendosura në këtë drejtim do të japin rezultate të dëshirueshme. Rritja në detyrë do të jetë në rrugë të mbarë. Java e parë dhe e dytë do të favorizojnë rritjen e biznesit. Java e tretë dhe e katërt mund të sjellin pengesa të vogla. Përballimi i tyre me durim dhe këmbëngulje do të jetë i rëndësishëm.

Peshorja

Ata që merren me profesione të lidhura me ligjin, mjekësinë, fushat teknike, bukurinë, ushqimin, letërsinë, menaxhimin dhe artin do të përparojnë në muajin Nëntor. Nga mesi i muajit, do të shikohet dhe përparimi. Sidoqoftë, do të ishte e këshillueshme që të bëni kujdes në javën e tretë dhe të katërt, në mënyrë që të mos haseni me ndonjë pengesë.

Lexoni: Vera më e mirë për çdo shenjë horoskopi

Akrepi

Do të ketë vlerësime, rritje në detyrë dhe zgjerim të punës në fushat profesionale dhe gjithashtu për ata të përfshirë në biznes. Do të ketë përfitime të konsiderueshme në javën e dytë, të tretë dhe në javën e katërt të muajit. Ju mund të përfshiheni në menaxhimin e lartë pa hyrë në çështjet politike. Sidoqoftë, bëni përpjekjet më të mira siç tregon edhe lëvizja e planetëve.

Shigjetari

Java e parë, e tretë dhe e katërt e muajit Nëntor do të hapë fusha të reja për eksplorim dhe zgjerim në çështjet e karrierës për ata që kanë lindur në shenjën e Shigjetarit. Ata që janë të prirur për të filluar sipërmarrje të reja do të gjejnë mundësi për përparim. Nëse keni dëshirë të kapni një mundësi të re pune, këtë muaj do të merrni rezultatet e dëshiruara. Ndikimi i Jupiterit do të jetë shumë në favor për ju. Sidoqoftë, deri në fund të këtij muaji, disa përpjekje do të duhet të vendosen në drejtimin e duhur për përfitime optimale.

Bricjapi

Ata që kanë lindur Bricjap do të shënojnë mundësi të rritjes dhe suksesit në profesionin e tyre në muajin Nëntor. Përpjekjet e bëra më herët do të japin tani rezultatet e dëshiruara. Deri në javën e dytë dhe të tretë, mund të prisni vlerësim nga menaxherët tuaj. Rritja nëse pritet ka të ngjarë të ndodhë gjatë këtij muaji. Në biznes, mund të prisni zgjerime dhe marrëveshje të reja për t’ju mbajtur të motivuar dhe të zënë. Mund të ketë pengesa të vogla në javën e parë dhe të dytë. Ballafaqimi me durim do të jetë një mundësi inteligjente.

Ujori

Nëntori do të sjellë një mundësi të mirë për eksperimente dhe diversifikimin e aftësive tuaja. Ekzistojnë mundësi promovimi për ata që punojnë në firmat private dhe ato qeveritare. Ata që janë të lidhur me politikë, mjekësi ose në profesion juridik do të gjejnë mundësi për përparim në javën e tretë të muajit. Për shkak të ndikimit të Jupiterit dhe Saturnit tranzit, mund të ketë një vonesë të vogël në marrjen e rezultateve të dëshiruara.

Lexoni: Puna që ju përshtatet sipas shenjës së horoskopit

Peshqit

Ata që janë duke punuar në sektorin qeveritar ose privat, do të shënojnë rritje në detyrë ose vlerësim që vijnë në karrierën tuaj. Sipërmarrjet tregtare dhe ato të lidhura me biznesin do të përparojnë në muajin nëntor. Për shkak të ndikimit të Jupiterit, java e dytë dhe e katërt do të mbetet veçanërisht e favorshme. Mund t’ju duhet të punoni fort si gjithmonë, në javën e parë dhe të tretë të muajit.

/pavitrajyotish

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale