Hapet raundi i dytë i propozimeve për 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐅𝐮𝐧𝐝 - Business Magazine Albania

Hapet raundi i dytë i propozimeve për 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐅𝐮𝐧𝐝

Hapet raundi i dytë i propozimeve për 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐅𝐮𝐧𝐝

U hap Raundi i Dytë i 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐅𝐮𝐧𝐝 – 𝐄𝐔𝟒𝐈𝐧𝐧𝐨𝐯𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧.

Mbështetja për start-up-in tuaj është vetëm një klikim larg!

Challenge Fund është skema e granteve të projektit EU4Innovation, Faza II, 2023-2026 në mbështetje të start-up-eve inovatore. Fondi menaxhohet nga Agjencia Suedeze për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ndërkombëtar (Sida) dhe zbatohet në bashkëpunim me Partnerët Shqipëri për Ndryshim dhe Zhvillim.

Qëllimi i Challenge Fund është të përmirësojë dhe të diversifikojë mundësitë e financimit për bizneset e reja dhe MSME-të shqiptare, me zgjidhje inovative (p.sh. produkte, shërbime, modele biznesi, procese) dhe (ii) start-up me përmbajtje të spikatur teknologjike me zgjidhje inovative (p.sh., produkte, shërbime, modele biznesi, procese) dhe (ii) biznese fillestare me përmbajtje të spikatur teknologjike. Fondi është i hapur për start-up-et e krijuara rreth koncepteve novatore të biznesit, të regjistruara ose që do të regjistrohen dhe operojnë në Shqipëri.

𝐀𝐩𝐥𝐢𝐤𝐨 𝐭𝐚𝐧𝐢 në Thirrjen e dytë për Propozime të 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐅𝐮𝐧𝐝 – 𝐄𝐔𝟒𝐈𝐧𝐧𝐨𝐯𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 dhe jepi mundësi 💡💰 start-up-it tënd për tu zhvilluar.

💻 Klikoni në linkun https://lnkd.in/d96xzJ5E për dokumentacionin e aplikimit dhe për 🖥 regjistrimin në platformë.

KUJDES!. Afati i fundit i dorëzimit të aplikimeve është data 21 qershor 2024, Ora 15:00 (ora e Tiranës)!

Klikoni këtu për çdo informacion

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0