Hapet hoteli i parë në botë kushtuar Star Wars - Business Magazine Albania

Hapet hoteli i parë në botë kushtuar Star Wars

Pas mbylljeve dhe humbjeve të lidhura për shkak të koronavirusit, Disney po fokusohet në një nga sektorët më fitimprurës të kompanisë: atë të parqeve të argëtimit dhe atraksioneve tematike.

Ndër projektet e shumta në përgatitje vitet e fundit për të rinovuar ofertën dhe për të tërhequr vizitorë nga e gjithë bota, sigurisht që është Star Wars: Galactic Starcruise, një hotel i krijuar për të riprodhuar në të gjitha aspektet atmosferën e filmit Star Wars. Në orët e fundit, madje është publikuar një trailer që parashikon se si do të jetë hoteli brenda Disney World në Florida. Përurimi pritet të jetë në Pranverën e vitit 2022.

Sipas faqes zyrtare të internetit, struktura (ku mund të qëndroni për të paktën dy netë) do të konfigurohet si “teatër pjesërisht zhytës, pjesërisht tërheqje tematike, pjesërisht eksperimente kulinare dhe pjesërisht lojëra me role”. Në të vërtetë, “gjatë gjithë udhëtimit do të inkurajoheni të merrni pjesë në intrigën, aventurën dhe misterin”.

Sapo të mbërrini, do të jetë si të hidhesh në një sipërfaqe në një nga anijet e shumta në galaktikën Star Wars, me dhomat e pajisura me dritare me pamje nga hapësira. Atëherë mund të provoni dorën tuaj duke përdorur shpatën e dritës, të darkoni në restorantin e stilit bodrum hapësinor dhe akoma të planifikoni një udhëtim në atraksionin e afërt të quajtur Galaxy Edge.

Me pak fjalë, rasti është i mrekullueshëm për të veshur rrobat (fjalë për fjalë) të një Jedi Knight ose një aventurier nga galaktika shumë, shumë larg. Pengesa e vetme, në këtë rast, mund të jenë kostot: sipas llogaritjeve të para, një familje prej katër vetash do të shpenzonte rreth 6 mijë dollarë për dy netë, ndërsa formula më e lirë për momentin duket se është ajo për dy persona në 4809 dollarë.

Dhe kjo është vetëm për dhomat bazë, megjithëse faqja përmend Galaxy Chess Suites dhe Grand Captain Suite, me dy dhe tre dritare përkatësisht. Detajet e mëtejshme do të dalin së shpejti.

WIRED

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0