Google Pixel përsëri me probleme në update e ri të Android 8.1 Oreo

Google Pixel përsëri me probleme në update e ri të Android 8.1 Oreo


Të gjithë modelet e Google Pixel kanë marrë shumë lëvdata që nga prezantimi i parë në Tetor 2016. Por, me gjithë këto “komplimente”, Google Pixel janë raportuar shpesh për probleme me Bluetooth.

Update dhe rregullime të tjera të ndryshme kanë dalë gjatë 12 muajve të shkuar, dhe duket se pjesa më e madhe e probleme, janë zgjidhur tashmë. Për fat të keq, mardhëniet e këqia me Bluetooth të Google Pixel, filluan me prezantimin e Android Oreo 8.0 në Gusht 2017.

Lexoni: Android Auto vs. Apple CarPlay. Estetika kundër funksionalitetit

Në këtë kohë, përdoruesit e gjeneratës së 1 të Pixel, vërshuan me postime në forumin e Google për problemet me lidhjen me Bluetooth. Orrin, community manager i Google u shpreh se të gjitha këto probleme do të zgjidheshin në update e Tetorit, së bashku me problemet e tjera të raportuara.

Ndëkohë sot, pak muaj më pas dhe me daljen e 8.1, shumë përdorues vazhdojnë të raportojnë probleme. Me një vështrim të shpejtë janë më shumë se 1000 përdorues të Google Pixel që kanë probleme me Bluetooth. Shumica prej tyre, raportojnë probleme në lidhjen e smartphone me makinën. Disa raportojnë se ata nuk munden të lidhën fare me sistemin e multimedias së makinës. Disa të tjerë munden, por gjithçka shkëputet pasi vjen një njoftim në smartphone. Për fat të keq, edhe disa përdorues të Nexus 6P raportojnë probleme të tilla.

Disa të tjerë raportojnë se update 8.1 nuk ka sjellë ndryshime të dukshme. 8.1, u bë i aksesueshëm javën që kaloi për Nexus por edhe për Pixel.

Burimi: Android Authority

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0