Google: “Google Maps per iOS eshte me i mire se versioni per Android” - Business Magazine Albania

Google: “Google Maps per iOS eshte me i mire se versioni per Android”


Google, pak ore nga leshimi i versionit per iOS te Google Maps, pohon se versioni per iPhone i aplikacionit per navigimin satelitar eshte edhe me i mire se ai per Android. Funksionet qe tani mungojne do te integrohen me perditesimet e ardhshme. Kete gje e ka pohuar vete Google, sic raporton New York Times.
 
Diferenca kryesore qendron ne nderfaqen e perdoruesit: Google sakteson se kjo eshte ridizenjuar nga zero, duke e bere me koherent aspektin estetitk te aplikacionit, dhe me pak te shperndare eksperiencen ne perdorim. Faktikisht ne versionin per Android funksionet e ndryshme jane shtuar nje nga nje gjate viteve, duke i detyruar zhvilluesit qe te shtojne menu te tjere pervec atyre qe ekzistonin.
 
Ne versionin e ri te Google Maps te leshuar sot, do ti kemi te gjitha funksionet: tregusin turn-by-turn edhe vokal, treguesit per mjetet publike, trafikun. Mungojne akoma, funksioni per shpetimin e hartave offline per ti konsultuar pa internet, dhe nje version i pershtatur per ekranin e iPad, por qe do te integrohen ne versionin e ardhshem te Google Maps per iOS, kete e ka pohuar vete Google. (iPhoneAlbania)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0