GFRS – Global Fund Raising Stage 2019 hap thirrjet për aplikime për të gjitha startup-et - Business Magazine Albania

GFRS – Global Fund Raising Stage 2019 hap thirrjet për aplikime për të gjitha startup-et


Për herë të parë, World Business Angels Investment Forum po ofron një mundësi unike për 66 nisma të përzgjedhura për të bërë pitch bizneset e tyre në Global Fund Raising Stage 2019 (GPRS) të Kongresit Botëror 2019.

17-19 Shkurt 2019, investitorët ëngjëj do të mblidhen së bashku në Stamboll në Kongresin Botëror të Investitorëve Ëngjëj – WBAF 2019 me qëllim krijimin e mënyrave të reja për startup-et dhe bizneset në rritje në mënyrë që të thithin financime.

Në këtë mbledhje të investitorëve ëngjëj- forumi më i madh i investimeve në botë – WBAF dëshiron t’u japë 66 startup-eve, scale-ups dhe bizneseve një mundësi për t’u lidhur me qindra investitorë ëngjëj nga pesë kontinentet.

Këto startup-e do të bëjnë pitch-in e tyre përpara investitorëve ëngjëj, drejtuesve të lartë, menaxherëve të fondeve, drejtorëve të grupeve të investimeve ëngjëj, drejtuesve të sipërmarrjeve të korporatave, drejtuesve të akseleratorëve, drejtorëve të investimeve në fushën e teknologjisë dhe VC.

Misioni është që të njihen startup-et dhe scale-ups me rritjen më të lartë me qëllim globalizimin. GFRS – Global Fund Raising Stage 2019 do të jetë në thelb një platformë bashkë-investimesh për investitorët ëngjëj, startup-et, scaleup-et dhe bizneset në rritje.

E rëndësishme

Nëse jeni një sipërmarrës ose një institucion si p.sh. një qendër inkubimi, qendër bashkëpunimi ose një akselerator i cili dëshiron të promovojë marrëveshje përtej kufijve dhe kërkon raunde shtesë financimi ose partnerë të rinj për rritje ndërkombëtare, ne ju inkurajojmë që të mësoni më shumë sesi biznesi juaj mund të përfitojë nga kjo mundësi unike. Për më shumë informacion klikoni në linkun: https://wbaf2019.istanbul/GFRS-2019-About

Aplikimet do të pranohen vetëm online përmes email në adresën: [email protected].

Të gjithë aplikantët duhet të shkarkojnë dokumentin e mëposhtëm për të mësuar më shumë rreth procesit të aplikimit: https://wbaf2019.istanbul/GFRS-2019-About

WBAF do të pranojë aplikimet për GFRS – Global Fund Raising Stage 2019 deri në datën 15 Janar 2019.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0