Funksioni i ri i aplikacionit të Samsung-ut i motivon përdoruesit e Galaxy për të çuar më tej Objektivat Global - Business Magazine Albania

Funksioni i ri i aplikacionit të Samsung-ut i motivon përdoruesit e Galaxy për të çuar më tej Objektivat Global

Samsung

Inkurajoni miqtë dhe familjen tuaj që të punojnë së bashku për të çuar më tej Objektivat Globale dhe të gjurmojnë arritjet tuaja përmes veçorisë së re të tabelës së dhurimeve (Donation Leaderboard) të aplikacionit Samsung Global Goals.

Veprimet e vogla mund të kenë një ndikim të madh. Si qytetarë të planetit, ne të gjithë kemi përgjegjësi të kujdesemi për njerëzit dhe tokën, shtëpinë tonë.

Kjo është arsyeja pse në vitin 2019, Samsung Electronics bashkëpunoi me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) për të lançuar aplikacionin Samsung Global Goals (SGG). Aplikacioni SGG lejon komunitetin Galaxy të dhurojë drejtpërdrejt për Objektivat Globale, të përdorë ekranin e kyçjes për të rritur fitimet nga reklamat dhe për të gjeneruar fonde duke parë reklama në aplikacion. Aplikacioni SGG i ndihmon përdoruesit të mësojnë më shumë rreth Objektivave Globale dhe të kontribuojnë me fonde për objektivat  që kanë më shumë rëndësi për ta.

Nëpërmjet një veçorie të aplikacionit të prezantuar  së fundmi, Donation Leaderboard, Samsung po hap mundësi të reja për komunitetin Galaxy për t’u angazhuar me Objektivat Globale. Duke krijuar një sistem renditjeje për donacionet, Donation Leaderboard po nxit përdoruesit që të dhurojnë për Objektivat, të ndjekin progresin e dhurimeve; dhe inkurajoni miqtë, familjen dhe përdoruesit e tjerë të Galaxy që të bëjnë të njëjtën gjë.

E aksesuar përmes seksionit ” Donate ” të aplikacionit Samsung Global Goal[1], Donation Leaderboard u tregon përdoruesve se sa kanë dhuruar për Objektiva Globalë specifikë, si dhe se si renditet donacioni  i tyre në krahasim me përdoruesit në vendin e tyre ose përdoruesit globalë[2]. Duke ofruar më shumë, Samsung shpreson që kjo t’i motivojë përdoruesit e Galaxy që të përmirësojnë renditjen e tyre në Donation Leaderboard, të gjitha për të mirën e realizimit të Objektivave Globale.

Aplikacioni Samsung Global Goals ka qenë një mënyrë e fuqishme për komunitetin Galaxy për të punuar së bashku në mbështetje të Objektivave Globalë. Vetëm pak muaj më parë, u arrit një moment historik i ri dhurimi, me 10 milionë dollarë që janë mbledhur deri më tani përmes aplikacionit dhe janë dhuruar për të ndihmuar UNDP-në të promovojë qëndrueshmërinë dhe të përshpejtojë progresin për arritjen e objektivave. Samsung shpreson që Donation Leaderboard do të ndihmojë në vazhdimin e këtij momenti duke ofruar një mënyrë të re, argëtuese dhe interaktive për komunitetin Galaxy për të kontribuar në objektivat që kanë më shumë rëndësi për ta. Deri më sot, përdoruesit e Galaxy i kanë përqendruar më shumë donacionet drejt Objektivit 2: Zero uri, i ndjekur nga Objektivi 1: Pa varfëri dhe Objektivi 6: Uji i pastër dhe kanalizimet.

Objektivat Globale, të krijuara në vitin 2015, janë një koleksion prej 17 objektivash që liderët botërorë ranë dakord t’i arrijnë deri në vitin 2030. Këto objektiva kanë fuqinë për të ndaluar ndryshimin e klimës, për të luftuar pabarazinë, për t’i dhënë fund varfërisë, ndër sfidat e tjera globale. Për të arritur Objektivat Globale, ne duhet të përshpejtojmë përpjekjet tona individuale dhe kolektive.

Samsung po punun që të përdorë fuqinë e teknologjisë për të ofruar mundësi për komunitetin Galaxy për të ndërmarrë veprime në mbështetje të Objektivave Globalë. Së bashku, ne kemi fuqinë për të krijuar ndryshime domethënëse. Vizitoni aplikacionin Samsung Global Goals për të arritur objektivat që kanë më shumë rëndësi për ju.

RRETH SAMSUNG

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve digjitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën https://www.samsung.com/al/.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0