Fondacioni Arsimor Shqiptar shpall 5 fituesit e projektit mbarekombetar “Inteligjenca” - Business Magazine Albania

Fondacioni Arsimor Shqiptar shpall 5 fituesit e projektit mbarekombetar “Inteligjenca”


Fondacioni Arsimor Shqiptar (FASH) ka finalizuar dje me sukses projektin mbarekombetar “Inteligjenca” te organizuar ndermjet shkollave 9-vjeçare ne te gjithe Shqiperine dhe ka prezantuar edhe 3 fituesit e ketij viti te cilat jane: Eluid SADE (vendi I pare) nga shkolla “Jorgji Dido” Elbasan, Leonora SHEHU (vendi I dyte) nga shkolla “Avni Rustemi” Kukes, Dimir DYCA (vendi tjeter I dyte) nga shkolla “ Ali Laçej” Shkoder, Emanuelo KOCI (vendi I trete) nga shkolla “Fadil Gurmani” Elbasan dhe Rabina BORICI (vendi i katert) nga shkolla “Fan S.Noli” Tirane.

Ky projekt organizohet per te tretin vit radhazi nga FASH dhe synimi kryesor i tij eshte zhvillimi i menyres se te kuptuarit, arsyetuarit dhe te logjikuarit te botes. Ai ka patur nje shtrirje te gjere jo vetem ne shkollat 9-vjeçare te kryeqytetit, por edhe ne qytetet te tjera te vendit si Durresi, Elbasani, Korça, Pogradeci, Shkodra, Peshkopia, Kukesi, Gramshi, Burreli, Fieri, Lushnja etj., kryesisht ne ato qytete ku fondacioni operon me ane te Kurseve Mesimore “Vizion”. Numri i nxenesve pjesemarres ne kete projekt ka qene i konsiderueshem dhe ka arritur ne rreth 3500 vete.
Z. Bledar Gjimi, Koordinator i Pergjithshem i Kurseve Mesimore “Vizion”, duke pershendetur dhe pergezuar nxenesit pjesemarres ne kete nisem mbarekombetare, ka theksuar rendesine qe Fondacioni Arsimor Shqiptar u kushton projekteve te ngjashme si konkursi “Inteligjenca”, te cilet jane gjithmone ne dobi te rritjes se shkalles se arsimimit dhe edukimit te shoqerise shqiptare. Nder te tjera per FASH, Z. Gjimi eshte shprehur qe ne realizimin e objektivave te tij ne dobi te komunitetit, ky fondacion eshte gjithmone i hapur dhe i gatshem te bashkepunoje me institucione te ndryshme publike dhe private, shoqerine civile, boten e biznesit etj.
Fondacioni Arsimor Shqiptar eshte themeluar para 3 vitesh si rezultat i vizionit largpames te nje grupi intelektualesh dhe biznesmenesh shqiptare dhe ne misionin e tij ka teresisht karakter bamires dhe humanitar. Nepemjet dhenies se bursave per nxenes te suksesshem apo ne nevoje; paneleve, forumeve, seminareve, simpoziumeve apo konferencave ne bashkepunim me profesioniste te fushave te ndryshme; organizimit te eventeve te shumta social-kulturore dhe gjithashtu nepermjet kurseve te tij mesimore “Vizion” te shtrira pothuajse ne te gjithe vendin, FASH synon zhvillimin e aftesive dhe te pasurit e nje rinie shqiptare sa me te shendoshe e te dobishme.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0