Extra Dubai: Kur vizioni shqiptar nuk njeh asnjë kufi, investimi i Kanye West si dëshmi e suksesit të përbashkët - Business Magazine Albania

Extra Dubai: Kur vizioni shqiptar nuk njeh asnjë kufi, investimi i Kanye West si dëshmi e suksesit të përbashkët

Extra Dubai

Shqiptarët e suksesshëm vazhdojnë të shkëlqejnë në skenën ndërkombëtare, duke rritur impaktin e tyre në botë. Në këtë kategori, dy figura të njohura po bëjnë emër dhe histori: Amarildo Stërkaj dhe Kristian Cuku, themeluesit e Extra Dubai, një agjenci e specializuar në pasuritë e paluajtshme dhe shërbimet ndaj investitorëve shqiptarë në Dubai dhe jo vetëm.

Extra Dubai ka fituar vëmendjen dhe besimin e shumë investitorëve shqiptarë, të cilët kanë zgjedhur të investojnë në Dubai përmes kësaj kompanie. Gama e gjerë e shërbimeve të ofruara nga Amarildo Stërkaj dhe Kristian Cuku ka tërhequr edhe vëmendjen e personaliteteve të njohura ndërkombëtare.

Një rast i veçantë është investimi i rreperit të njohur Kanye West në një pronë ekskluzive të Extra Dubai. Kanye West ka shprehur besimin e tij duke investuar një shifër marramendëse, shpërblim i vlerës së 80 milionë dollarëve në dy djemtë shqiptarë në Dubai. Rreperi ka zgjedhur të investojë në një vilë luksoze me një siperfaqe prej 8 mijë metra katrorë, e vendosur në një zonë rezidenciale të privilegjuar.

 

Extra Dubai: Kur vizioni shqiptar nuk njeh asnjë kufi, investimi i Kanye West si dëshmi e suksesit të përbashkët

 

Mediat prestigjioze ndërkombëtare kanë bërë të ditur këtë ngjarje, duke e vlerësuar si një sukses të jashtëzakonshëm për shqiptarët.

Shqiptarët flasin me krenari, duke theksuar se ata u kanë shërbyer me sukses personazheve të rëndësishëm, të njohur ndërkombëtarisht si VIP-at. Rasti i Kanye West është vetëm një shembull i suksesit të tyre, një histori që do të shkruhet në faqet e arta të suksesit shqiptar në botë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0