Programi Uplift Western Balkans Accelerator | Dita e Sesionit Informativ! - Business Magazine Albania

Programi Uplift Western Balkans Accelerator | Dita e Sesionit Informativ!

Uplift Western Balkans
15-09-2021 17:00:00 Destil Creative Hub Tirana, Zogu I Boulevard, Tirana, Albania Join

Nëse mendoni se jeni pjesë e sipërmarrësve të shkëlqyer që po kërkoni sukses dhe keni një ide të mirë për startup-in tuaj, ju jeni personi që po kërkohet.

Ju ftojmë të bashkoheni në këtë aktivitet joformal, të pini një pije dhe të lidheni me disa nga mentorët dhe ekspertët, së bashku me organizatorët e akseleratorit, të cilët do të jenë të lumtur t’ju përgjigjen çdo pyetje që keni në lidhje me programin e akselerimit, përfitimet, rregulloret ose çdo gjë tjetër që është ende e paqartë në lidhje me programin.

Vendndodhja: Destil Creative Hub

Adresa: Bulevardi Zogu I, Tiranë

Nëse doni të ndiqni seancën e informacionit në mënyrë virtuale, jeni të ftuar në një Takim në Zoom në të cilin duhet të regjistroheni paraprakisht: https://zoom.us/…/tJUpdO6hrD4pGdSVOalNOtjg1KSbF4Jg-mb6

Kur: 15 Shtator 2021, ora 17:00

Tema: Dita e Sesionit Informativ – Programi Uplift Western Balkans Accelerator!

Pas regjistrimit, do të merrni një email konfirmimi që përmban informacione për t’u bashkuar me webinarin.

Lexoni: UPLIFT HAP THIRRJEN PËR STARTUPET E BALLKANIT PERËNDIMOR

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0