Elon Musk humb betejën e parë ligjore me Twitterin - Business Magazine Albania

Elon Musk humb betejën e parë ligjore me Twitterin

Një gjykatës të martën vendosi që padia e kompanisë kundër Elon Muskut mbi marrëveshjen e tyre të blerjes prej 44 miliardë dollarësh duhet të shkojë në një gjyq pesë-ditor në muajin tetor.

Vendimi erdhi në fund të seancës së parë të çështjes nëse do të përshpejtohej procedura.Kur ngriti padinë javën e kaluar, disa ditë pasi Musk u zhvendos për të përfunduar marrëveshjen, Twitter (TWTR) paraqiti një mocion për të përshpejtuar procedurat dhe kërkoi një gjyq katër-ditor në muajin shtator. Ekipi ligjor i Musk e kundërshtoi mocionin
Këshilltari kryesor i Twitterit, William Savitt, doli kundër Musk në fillim të seancës, ndërsa ai argumentoi në favor të një gjyqi të shpejtë.
Savitt tha se pasiguria e vazhdueshme që qëndron mbi kompaninë nga marrëveshja e pazgjidhur dhe proceset gjyqësore “shkaktojnë dëm në Twitter çdo ditë, çdo orë dhe çdo minutë”.
Ai gjithashtu vuri në dukje atë që ai e përshkroi si përçmim të vazhdueshëm të Muskut ndaj Twitter-it, duke përfshirë platformën e tij.

https://edition.cnn.com/2022/07/19/tech/twitter-elon-musk-lawsuit-first-hearing/index.html

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0