E premtja… në Open Tech Day - Business Magazine Albania

E premtja… në Open Tech Day

Është e premte, pragu i ëmbël i fundjavës, kur çdonjëri prej nesh nis e bën plane, në mos për të lëvizuar jashtë qytetit, për të gjetur argëtime të vogla, të afërta… Orientimet, sipas informacioneve që tashmë merren krejt lehtë në social media, mund të jetë një film në kinema, një shfaqje teatri, një bar a restorant që është në trend ose që sapo është hapur i ri. Por mund të ketë edhe më shumë se kaq. Diçka krejt ndryshe, që mund t’ju argëtojë duke ju informuar, për atë çfarë sot është ndër gjërat që na intereson më shumë: teknologjinë. Sa herë bëhet fjalë për zbulime të reja në këtë fushë, kurioziteti bëhet gjithnjë e më i madh. Ndaj ne po ju propozojmë për këtë të premte, Open Tech Day, fare pranë Tiranë, tek dyqani i Vodafone Albania, në TEG.

Duke filluar nga ora 18.00 deri në 20.00, sot do të mund të shuani atje kureshtjen për risitë më të fundit teknologjike: për iPhone 14, që mund ta gjeni me çmimin më të mirë në treg, për Giga Wi- Fi, paisjen e re me internet kudo, për new kids watch që u garanton prindërve kontrollin ndaj fëmijëve, pa i bezdisur aspak ata. Do të mund të mësoni më shumë edhe për shërbimin eSIM, e cila ofrohet vetëm nga Vodafone Albania në tregun Shqiptar. Si aktiviziohet e për çfarë ju vlen, e mësoni po të shkoni sot në Open Tech Day, ku një ekip i dedikuar do t’ju sqarojë gjithçka.

Është e premte dhe shuarja e disa kurioziteteve për të rejat e teknologjisë, do t’jua bëjë edhe më interesante fundjavën.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0