Dr Javier Bajer, arkitekt kulturor, është folësi i ri i Samitit LEAP 2017 - Business Magazine Albania

Dr Javier Bajer, arkitekt kulturor, është folësi i ri i Samitit LEAP 2017


Ekipi organizues i Samitit LEAP 2017, një nga konferencat rinore më të mëdha në Europë, e cila do të mbahet në datat 11-13 Maj, në Zagreb, Kroaci ka shpallur folësin e ri të Samitit LEAP 2017 – Javier Bajer, Arkitekt kulturor i cili 20 vitet e fundit i ka kaluar duke ndihmuar organizata dhe qytete për të ndryshuar zakonet e vjetra, duke krijuar një strategji të re zhvillimi.

Me arsyetimet teorike dhe praktike te cilat i bëjnë njerëzit të angazhohen dhe të sillen në mënyra të caktuara, Javier krijon ndërhyrje fitimprurëse që prodhojnë ndryshim në kohë rekord. Javier ka qenë CEO dhe themelues i Fondacionit të Talenteve (The Talent Foundation) dhe një ish-ekzekutiv i lartë në Accenture në Londër. Ai punon me një gamë të gjerë organizatash ndërkombëtare, duke filluar nga HSBC në Buckingham Palace, deri në qytetin e Buenos Aires.

Ai është një person aktiv në RSA, kryeredaktor për Rishikimin Strategjik të Burimeve Njerëzore, profesor i ndryshimeve kulturore në “Universidad de San Andrés” dhe një partner i jashtëm në Shkollën e Biznesit në “Universitetin e Surrey”. Javier ka një diplomë doktorature për Ndryshimin e Sjelljes (Behavioural Change) dhe një master shkencor në Neurosciences. Stili i tij i të folurit e shtyn audiencën të mendojë ndryshe, jo vetëm për organizatat e tyre por dhe për veten. Pjesëmarrësit stimolohen të veprojnë menjëherë pas eventitt.

dr-javier-bajer-arkitekt-kulturor-eshte-folesi-i-ri-i-samitit-leap-2017

Organizatorët e Samitit LEAP do të prezantojnë më shumë folës në javët në vazhdim.

Biletat e Samitit LEAP 2017 i gjeni në faqen zyrtare të konferencës, në http://www.leapsummit.com/.

Çmimi i plotë i biletës është 200€.

Biletat e konferencës së Samitit LEAP përfshijnë: akses të plotë për 3 ditët e konferencës, akses në të 5 fazat, fjalime fantastike nga folës të njohur botërisht, akses në workshop-e, akses i plotë në të gjitha eventet Networking – ku do të njihni njerëz nga e gjithë bota, seanca me Mikrofon të hapur + Takime të shpejta dhe mundësi bisedimi me kompani dhe folës, materiale dhe pije freskuese, Çertifikatë Pjesëmarrjeje, Akses në sallën e ekspozitave, Akses në sallën e pritjes, program i pasur jo-formal, akses në takimin hapës “LEAP Attendees”, akses në eventet para dhe pas konferencës.

Samiti LEAP është një konferencë ndërkombëtare që mbledh më shumë se 1000 student ndërkombëtar, profesionistë të rinj dhe sipërmarrës të rinj që janë krijues të trendeve dhe drejtues të shquar në komunitetet e tyre. Ky është një event 3 ditor, i dizenjuar për individë të cilët duan të ndryshojnë botën dhe të krjojnë të ardhmen. Samiti LEAP 2017 do të zhvillohet gjatë periudhës 11 dhe 13 Maj 2017 në ambjentin e “Student Center” në Zagreb. Konferenca është organizuar çdo vit që nga viti 2016 nga HUKI, HUKI është një organizatë ndërkombëtare që i dedikohet promovimit të kulturës së sipërmarrjes dhe edukimit rreth qasjeve kreative dhe inovative për zgjidhjen e sfidave të botës reale në komunitetet lokale.

Për më shumë informacion klikoni në faqen zyrtare të Samitit LEAP: http://www.leapsummit.com/, faqen e Facebook https://www.facebook.com/LeapSummitZagreb dhe Twitter https://twitter.com/LeapSummitZg.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0