DPSHTRR vjen me shërbimin e ri "Gjurmo online lejen e drejtimit!" - Business Magazine Albania

DPSHTRR vjen me shërbimin e ri “Gjurmo online lejen e drejtimit!”

lejen e drejtimit

Nuk është e nevojshme të merrni 100 herë në telefon ose të keni “mik”!

Tashmë është lançuar një shërbim i ri për qytetarët që përballen çdo ditë me DPSHTRR-në! Rreth 115,000 qytetarë në vit marrin kartonin e ri të Leje Drejtimit, për herë të parë dhe për rinovimet, çdo kategori Leje Drejtimi, pranë 12 drejtorive rajonale dhe 16 nënzyrave anembanë vendit, proes i cili zgjat nga 1-3 ditë pas aplikimit. Përjashtim bën vetëm qyteti i Tiranës ku ky shërbim mundësohet brenda 30 minutave.

Për të eliminuar çdo vonesë përtej afateve të programuara dhe çdo risk spekullimi potencial prej: A erdhi? Pse s’erdhi? A ma shikon pak? A të jap ndonjë gjë të ma sjellësh shpejt, a të kap ndonjë mik a sekser apo ndonjë ndërhyrje të kësaj natyre, DPSHTRR sjell modulin e ri online “GJURMO LEJE DREJTIMIN” në www.dpshtrr.gov.al ku çdo i interesuar verifikon në kohë reale prodhimin dhe dërgimin e Leje Drejtimit të ri në rajonalen apo nënzyrën përkatëse! Kështu i vjen në ndihmë qytetarëve ky shërbim që të mos bëhen pre e vonesave dhe burokracive, por edhe të disiplinohen me shërbimin për shpërndarje brenda afateve.

Brenda muajit Shkurt do të përfshihen edhe kartonat e CAP, si edhe do të ndërveprohet në vijim edhe me e-albania për pop-up informativ në llogarinë e qytetarit për dokumentat e reja nga DPSHTRR.

Për arsye sigurie personalizimi i Leje Drejtimit kryhet nga Njësia përkatëse në Tiranë dhe kjo e bën të pashmangshme shpërndarjen pas 1-2-3 ditëve në qytetet e tjera sipas largësisë dhe korrierit! Synimi është që të mos zvarritet asnjë qytetar dhe të luftohet çdo tentativë korruptive apo akt abuziv!

Videon informuese mund ta ndiqni në:

Për çdo informacion informohuni dhe drejtohuni në faqen tonë zyrtare: www.dpshtrr.gov.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0