Dogecoin rritet me 9% pasi Elon Musk thotë se kriptomonedha mund të përdoret për të blerë mallra nga Tesla - Business Magazine Albania

Dogecoin rritet me 9% pasi Elon Musk thotë se kriptomonedha mund të përdoret për të blerë mallra nga Tesla

Çmimi i dogecoin u rrit më shumë se 15% pasi Tesla njoftoi se do të pranonte kriptomonedhën si pagesë për disa nga mallrat e saj.

CEO i Tesla, Elon Musk tha në Twitter se mallrat e prodhuesit të makinave elektrike mund të blihen me dogecoin.

Sipas të dhënave të Coindesk, Dogecoin arriti vlerën 0,20 dollarë për monedhë rreth orës 01:19 ET. Ai u rrit me më shumë se 9% pra në 0,18 $ në 07:06 ET. Megjithatë vetëm një numër i vogël artikujsh mund të bliheshin me kriptomonedhën.

Një bilbil me formën e Cybertruck të Teslës kushton 300 dogecoins, që është e barabartë me rreth 59 dollarë. Një rrip sigurimi i Tesla do të kushtonte 835 dogecoins, ose rreth 164 dollarë.

Lexo edhe: Shiba Inu trondit botën e “kriptove”, monedha e 15 me vlerën më të madhe. Çmimi i saj ‘kap qiellin’ pas postimit të Elon Musk

Planet për të pranuar dogecoin si pagesë kanë qenë në zhvillim prej disa kohësh tanimë.

Musk është një mbështetës i dogecoin dhe tweet-et e tij shpesh lëvizin çmimin e kriptomonedhës në treg.

cnbc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0