Disa prej aplikacioneve me interesante per iOS dhe Android - Business Magazine Albania

Disa prej aplikacioneve me interesante per iOS dhe Android


Aplikacionet e perfshira ne kete liste mund te jene komplet te reja ose ato kane ekzistuar me pare, por tashme jane permiresuar.
 
ADOBE VIDEO BITE (iOS/pa pagese)
Aktualisht ekziston nje numer shume i madh aplikacionesh per iPhone dhe iPad qe sherbejne per editimin e videove dhe publikimin e tyre neper rrjete sociale duke perfshire ketu dhe iMovie te Apple ose YouTube Capture te Google, por aplikacioni VideoBite i krijuar nga Adobe eshte nje zgjedhje e shkelqyer qe kombinon shume funksione te dobishme. Pasi te keni regjistruar nje klip te caktuar, klikoni butonin ne forme zemre per te ndaluar dhe filloni te selektoni disa segmente.
Kjo eshte nje menyre shume e mire per te perzgjedhur pjeset me te bukura te videos. Me pas VdeoBite gjeneron nje version te ri te videos qe perfshin vetem pjeset qe ju keni selektuar.
Perdoruesit gjithashtu mund te krijojne kolazhe me video te ndryshme, mund te ndryshojne renditjen e tyre si dhe te shohin produktin perfundimtar ose ta ndajne ate me miqte ne Facebook. Fatkeqesisht nuk suporton rrjete te tjera sociale.
 
BIRDSEYE MAIL (iPad/pa pagese)
Ky aplikacion eshte perzierje e Flipboard dhe Gmail dhe sipas zhvilluesve eshte klienti i pare e-mail i krijuar per tabletet dhe sherben si nje nderfaqe shume e kendshme nga ana vizuale per mesazhet e postes elektronike.
Ne vend te shfaqjes se mesazheve ne forme liste Birdseye Mail shfaq e-mailet ne formen e kartave individuale. Per te kaluar tek mesazhet e tjera mjafton te rreshqisni gishtin mbi ekran. Kur arrini tek mesazhi qe doni te lexoni klikoni per ta zmadhuar.
Perdoruesit mund te pergjigjen, mund ta fshijne ose mund ta shenojne sit e preferuar. Birdseye Mail nuk do te revolucionarizoje punen tuaj, por do te beje leximin e postes elektronike me te kenaqshme.
 
PaperKarma (iOS, Android/pa pagese)
PaperKarma eshte nje aplikacion pa pagese per iOS dhe Android qe sherben per shmangien e mesazheve te postes Junk.
Mjafton qe te fotografoni materialin e padeshiruar dhe kete foto e vendosni ne aplikacion, me pas klikoni “Unsubscribe Me!”.
Aplikacioni me pas kontakton me derguesin e mesazheve junk dhe ju kerkon qe adresa juaj te fshihet nga lista e kontakteve ne menyre qe te mos merrni me asnje mesazh te tille.
PaperKarma sherben per te bere listen e mesazheve te postes elektronike me te rregullt.
 
SPRINGPAD (iOS, Android/pa pagese)
Evernote eshte ndoshta aplikacioni me popullor persa i perket shenimit te ideve, faqeve ueb, klipeve audio apo pjeseve te tjera dixhitale.
Megjithate persa i perket anes vizuale nuk eshte aq interesant sa konkurrenti I tij Springpad.
Ky aplikacion pa pagese per iOS dhe Android ka nje nderfaqe te ngjashme me Pinterest dhe eshte mjaft terheqes.
Ne rast se ju do te donit te mbanit shenim titullin e nje filmi qe nuk doni ta humbisni, mund te kerkoni per te dhe Springpad menjehere do te populloje shenimin tuaj me informacione rreth atij filmi.
Versioni i ri i tij 4.0 eshte akoma me interesant. Nepermjet tij ju mund te integroni shenimet tuaja ne nje faqe ueb ose neper blogje.
 
TEMPO (iOS/pa pagese)
Tempo eshte nje kalendar shume i dobishem me disa funksione shume interesante. Ai mund te sherbeje si nje axhende automatike qe ju shfaq ne kohe informacione shtese lidhur me takimet qe keni apo personat qe do te jene prezente ne te duke krijuar lidhje me profilet e tyre ne mediat e ndryshme sociale.
Gjithashtu aplikacioni siguron harta dhe sherben si navigator ne rast se behet fjale per nje takim ne nje vend te larget. Tempo eshte i domosdoshem per ata persona qe e kane axhenden e tyre plot me takime.
 
The Weather Channel(iOS, Android/pa pagese)
Ky aplikacion ka perditesuar versionin per Android, i cili vjen per perdoruesit me nje nderfaqe te permiresuar.
Perveç temperatures aktuale ofrohen edhe pershkrime te shkurtra ne lidhje me kushtet e motit. Ne rast se klikoni butonin + do te shfaqen informacione shtese ne lidhje me lindjen e diellit, perendimin, lageshtine dhe shpejtesine e eres. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0