Dikush ju flet keq? Ja si të reagoni... - Business Magazine Albania

Dikush ju flet keq? Ja si të reagoni…

“A je mirë?” Kjo fjali duket se jep efektin e duhur kur bëhet fjalë për të vënë dikë me shpatulla pas murit.

Këshilla vjen nga një eksperte sjellje që ka studiuar në Harvard.

Po aq e rëndësishme sa përmbajtja është toni i zërit, thekson Ho.

Kur thoni: “A jeni mirë?” mos jini të prerë. Përdorni një theks miqësor.

Qëllimi është që toni të jetë përkujdesës dhe që të vërë nën kontroll personin tjetër.

Nëse personi që ke përballë nuk është i afërt dhe nuk dëshironi t’i përgjigjeni me këto fjalë, mos flisni fare. Secili le të zhytet në fjalët e tij, sugjeron ekspertja

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0