Denis Gafuri Sales Training ofron trajnimin: Rikthim i fuqishëm në biznes, pas COVID-19 

Denis Gafuri Sales Training

Kompania “Denis Gafuri Sales Training”, ofron një webinar pa pagesë, si përkrahje dhe motivim për shkak të situatës së vështirë, të krijuar nga COVID-19.

Tema e webinarit është: Rikthim i fuqishëm në biznes, pas COVID-19.

Çështjet kryesore që do të trajtohen gjatë webinarit janë:

  • Qasja e re në komunikimin me klientët tanë.
    • Disa mënyra për t’a tejkaluar krizën.
    • Si të vazhdoni të shisni dhe njëkohësisht të bëni biznes?
    • 16 hapat e shitjes, pas COVID-19.

Ky webinar do të zhvillohet ditën e mërkurë, datë 10.06.2020, duke filluar nga ora 17:00-19:00.

Të gjithë ata që janë të interesuar duhet të regjistrohen duke klikuar këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale