Denis Gafuri dhe Driton Kuka në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” flasin për sfidat e ndërtimit të kampionëve botërorë dhe olimpikë

Suksesi është qëllimi yt

Edhe këtë të premte, në ora 12:00 i’u rekomandojmë të shihni emisionin më të ri “Suksesi është qëllimi yt”, i cili ka për qëllim të tregojë rrugëtimin dhe eksperiencën e personave të suksesshëm në rrugën drejtë suksesit.

Për të gjithë dashamirët e emisionit “Suksesi është qëllimi yt”, po iu njoftojmë që në emisionin e radhës do të jetë i ftuar Trajneri më i madh i Judos, Driton Kuka, i cili nga një fëmijë i një lagjeje në qytetin e Pejës, ndërtoi kampionë botërorë dhe olimpikë.

Ai është amabsadori i vërtetë, i cili ka bërë që Kosova të njihet në gjithë botën me rezultate të jashtëzakonshme, nga performanca e studentëve të tij në Judo.

Njeriu që ndërtoi: Majlinda Kelmendin, Nora Gjakovën, Distria Krasniqin, Akil Gjakovën dhe Loriana Kukën.

Disa nga temat që do të trajtohen:

–         Ndarja e eksperiencave në sportin e Judos;

–         Cili ka qenë faktori që i ka ndihmuar të jetë i suksesshëm?;

–         Gabimet që janë bërë gjatë rrugës;

–         Mentorimin e tij;

–         Ndërtimi i tij personal;

–          Mendësia dhe aftësia e fëmijëve të Kosovës, në krahasim me fëmijtë e vendeve tjera të botës.

Për më shumë emisone te tilla isnpiruese, bëni like dhe subscribe kanalin në YouTube. Si dhe, mund të ndiqni dhe të kontaktoni në rrjetet sociale:

Youtube: https://.youtube.com/channel/UCGavaRTCb4JpszhWrRexlUQ

Facebook: https://www.facebook.com/denisgafurisalestraining/

Instagram: https://www.instagram.com/denisgafuri/

Linkedin & Twitter: https://twitter.com/home?lang=en

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale