Dalin në shitje atletet Apple - Business Magazine Albania

Dalin në shitje atletet Apple


Kur mendon për Apple, gjëja e parë që të vjen në mendje nuk është moda. Gjithsesi, Apple ka qenë pjesë e industrisë së veshjeve në vitet ’80-’90 dhe sot një palë atlete të vjetra nga Apple janë në shitje.

Shtëpia e Ankandit të Trashëgimisë ka vendosur të nxjerrë në ankand në 11 Qershor atletet Apple, të cilat datojnë që nga viti ’90.

Atletet janë të bardha dhe përmbajnë logon e Apple ylber dhe thuhet se këto janë e vetmja “veshje” e mbetur nga kompania e teknologjisë. Në vitet 1980, Apple prodhonte bluza, veshje për fëmijë, aksesorë, madje dhe veshje sportive.

“Këto atlete janë prodhuar ekskluzivisht nga Apple për punonjësit e saj në fillim të viteve 1990”, shkruan kompania në faqen e saj zyrtare.

Por, ajo që është më e çuditshme në këtë histori është çmimi maramendës i tyre. Atletet e vjetra Apple shiten për të paktën 15,000 dollarë. Po, e lexuat mirë: 15,000 $.

Ankandi thotë se në të vërtet vlera e tyre reale është 30,000 dollarë.

Deri diku nuk është e habitshme, duke marrë parasysh çmimet e kripura të produkteve Apple.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0