COVID-19, Shërohen 11 persona, 9 të prekur në 24 orët e fundit


9 persona me Covid-19 u identifikuan në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 409 të infektuar.

11 pacientë u shëruan këto 24 orë duke e çuar totalin e të shëruarve në 165, ose sa 41 për qind i totalit të të infektuarve.

Në informimin e përditshëm nga ISHP, Rovena Daja njoftoi se harta e të prekurve nga COVID-19 në 24 orë është zgjeruar vetëm në Tiranë dhe Elbasan.

Në 24 orët e fundit janë testuar 234 persona, ndërsa në total janë testuar 3223 raste, dhe janë konfirmuar:

– 409 persona janë të prekur nga koronavirusi,
– 165 janë shëruar,
– 22 kanë vdekur,
– 52 persona janë të shtruar në Spitalin Infektiv, 5 prej tyre janë në terapi intensive,
– 6 persona janë të shtruar në Sanatorium, 5 prej të cilëve në gjendje të rënduar, 4 pacientë janë të intubuar.

Në total në të dy spitalet 58 persona janë të shtruar.

Përhapja e koronavirusit deri më 9 prill është sipas këtyre qyteteve:

— Në Tiranë: 196 persona;

— Në Durrës: 38 persona;

— Në Fier: 32 persona;

— Në Lushnje: 5 persona;

— Në Elbasan: 15 persona;

— Në Rrogozhinë: 4 persona;

— Në Kavajë: 8 persona,

— Në Korçë: 17 persona;

— Në Vlorë: 5 persona;

— Në Shkodër: 45 persona;

— Në Lezhë: 14 persona;

— Në Has: 12 persona;

— Në Berat: 2 persona,

— Në Krujë: 5 persona,

— Në Tropojë: 4 persona,

— Në Pukë: 4 persona,

— Në Mirditë: 3 persona.

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale