COVID-19, Futbollisti Neymar dhuron 880 mijë euro për UNICEF

COVID-19, Futbollisti Neymar dhuron 880 mijë euro për UNICEF


Mediat braziliane zbuluan ditën e sotme se futbollisti Neymar, dhuroi në mënyrë anonime rreth 880 mijë euro për të luftuar epideminë e koronavirusit.

Ky fond do t’u sigurojë paga minimale familjeve në nevojë. Sipas mediave Neymar kishte kërkuar që informacioni të mos bëhej publik.

Emisioni Fofocalizando, tregoi se sulmuesi i ekipit Paris Saint Germain ia dhuroi privatisht paratë agjencisë humanitare të UNICEF-it dhe një fondi tjetër të krijuar nga artistë e persona të njohur në Brazil.

Lexoni: UNICEF ndihmon Kosovën me mijëra pajisje mbrojtëse mjekësore

Futbollisti bëhet kështu pjesë e qindra sportistëve të tjerë që po kontribuojnë për të luftuar pandeminë.

Shumë ekipe futbolli kanë rënë dakord të shkurtojnë pagat e tyre, për të kontribuar ndaj betejës kundër koronavirusit. Lojtarët e Barcelonës kanë vendosur të dhurojnë 70% të pagës së tyre.

DailyMail

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0