COVID-19, Drejt shërimit pacienti zero në Shqipëri

COVID-19, Drejt shërimit pacienti zero në Shqipëri


Një lajm i mirë vjen nga Spitali Infektiv i Tiranës.

“Lajm i mirë. Pacienti i parë që nis rrugën e shërimit nga COVID-19. Rezulton negativ testi i parë i pacientit zero që u identifikua me koronavirusin e ri në Shqipëri”. 

“Do të kryhen testime të tjera për të monitoruar gjendjen e pacientit!” – bëri të ditur Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Pas 48 orësh pritet edhe analiza e dytë, ku edhe do të konfirmohet përfundimisht!

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0