COVID-19, 52 persona të shëruar, identifikohen 20 të prekur të tjerë

COVID-19, 52 persona të shëruar, identifikohen 20 të prekur të tjerë


20 persona të prekur nga Covid-19 janë zbuluar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 243 të infektuar.

Një 82-vjeçare nga Tirana dhe një 62-vjeçar nga Durrësi kanë ndërruar jetë, përkatësisht mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm, në spitalin infektiv, të dy me sëmundje shoqëruese.

Në informimin e përditshëm nga Ministria e Shëndetësisë, zv/ministrja Mira Rakacolli njoftoi se harta e të prekurve nga COVID-19 në 24 orë, është zgjeruar në Tiranë, Durrës, Shkodër, Korçë, Mirditë.  Në Durrës janë zbuluar 12 të infektuar të tjerë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 145 persona të dyshuar, ndërsa në total janë testuar 1671 persona, ku:

– 243 persona janë të prekur nga koronavirusi,

– 52 janë shëruar,

– 13 kanë vdekur,

– 77 persona janë të shtruar në spital,

– 8 prej tyre janë në terapi intensive, 3 prej të cilëve në frymëmarrje të drejtuar.

Pjesa tjetër e pacientëve është e vetëkarantinuar në shtëpi.

Përhapja e koronavirusit deri më 31 mars është sipas këtyre zonave:

— Në Tiranë: 129 persona;

— Në Durrës: 26 persona;

— Në Fier:  23 persona;

— Në Lushnjë: 4 persona;

— Në Elbasan:  5 persona;

— Në Rrogozhinë:  2 persona;

— Në Kavajë: 4 persona;

— Në Korçë: 15 persona;

— Në Vlorë: 5 persona;

— Në Shkodër: 8 persona;

— Në Lezhë: 5 persona;

— Në Has: 2 persona;

— Në Berat: 1 person;

— Në Krujë: 5 persona;

— Në Tropojë: 5 persona;

— Në Pukë: 3 persona;

— Në Mirditë: 2 persona.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0