COVID-19, 23 raste të reja, shkon në 146 numri i të infektuarve

COVID-19, 23 raste të reja, shkon në 146 numri i të infektuarve


23 persona të tjerë me Covid-19 janë zbuluar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 146.

Në informimin e përditshëm, të mërkurën paradite, zëvendësministrja e shëndetësisë, Mira Rakacolli informoi se harta e personave të prekur është zgjeruar gjatë 24 orëve të fundit në Krujë, me një person të prekur.

Në 24 orët e fundit janë testuar 111 persona të dyshuar, ndërsa në total janë testuar 1041 persona, ku:

– 146 persona janë të prekur nga koronavirusi,

– 17 janë shëruar,

– 5 kanë vdekur,

– 72 persona janë të shtruar në spital,

– 4 prej tyre janë në terapi intensive,

– 3 janë të intubuar në gjendje të rëndë.

Pjesa tjetër e pacientëve është e vetëkarantinuar në shtëpi.

Pacientët e shëruar duhet të qëndrojnë në vetëkarantinim për 14 ditë.

Përhapja e koronavirusit deri më 25 mars është sipas këtyre zonave:

— Në Tiranë: 83 persona;

— Në Durrës: 9 persona;

— Në Fier:  14 persona,

— Në Lushnjë: 4 persona;

— Në Elbasan:  3 persona;

— Në Rrogozhinë:  2 persona;

— Në Kavajë: 4 persona;

—Në Korçë: 11 persona;

— Në Vlorë: 5 persona;

— Në Shkodër: 3 person;

— Në Lezhë: 4 person;

— Në Has: 2 persona;

— Në Berat: 1 person

— Në Krujë: 1 person.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0