“Coca-Cola Ginger”: Shija e re e Coca–Cola-ës


Kompanitë e pijeve të gazuara janë në një kërkim të pandërprerë për një shije të re të Coca Cola-ës.

Ju ndoshta mezi do t’ju kujtohet “Pepsi Blue” apo do të keni një lloj ndjenje të keq drejt pijes “New Coke”.

Por rrallë këto pije debutojnë në Australi, por rasti i shijes së re të Coca Cola-ës, Coca-Cola Ginger është ndryshe pasi është lançuar zyrtarisht.

Kompania tha në një deklaratë se xhenxhefili është një “aromë trending” në vend dhe e përdorur gjerësisht në pije të tilla si Bundaberg Ginger Beer ose Kirk’s Ginger Ale.

Çfarë shije ka Coca-Cola Ginger?

Shija e xhenxhefilit është shumë, shumë delikate. Aq shumë sa e provuam disa herë derisa e kuptuam se ishte atje.

Kjo pije është ende me sheqer dhe ka të njëjtën shije si Coca – Cola origjinale, natyrisht.

Interesant është fakti që xhenxhefili nuk është një nga përbërësit e listuar në shishe. Ka mundësi që të jetë bërë bashkë me të gjithë përbërësit e tjerë.coca-cola-ginger-shija-e-re-e-coca-cola-es-business-mag

Burimi: mashable.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0