“Coca-Cola Ginger”: Shija e re e Coca–Cola-ës - Business Magazine Albania

“Coca-Cola Ginger”: Shija e re e Coca–Cola-ës


Kompanitë e pijeve të gazuara janë në një kërkim të pandërprerë për një shije të re të Coca Cola-ës.

Ju ndoshta mezi do t’ju kujtohet “Pepsi Blue” apo do të keni një lloj ndjenje të keq drejt pijes “New Coke”.

Por rrallë këto pije debutojnë në Australi, por rasti i shijes së re të Coca Cola-ës, Coca-Cola Ginger është ndryshe pasi është lançuar zyrtarisht.

Kompania tha në një deklaratë se xhenxhefili është një “aromë trending” në vend dhe e përdorur gjerësisht në pije të tilla si Bundaberg Ginger Beer ose Kirk’s Ginger Ale.

Çfarë shije ka Coca-Cola Ginger?

Shija e xhenxhefilit është shumë, shumë delikate. Aq shumë sa e provuam disa herë derisa e kuptuam se ishte atje.

Kjo pije është ende me sheqer dhe ka të njëjtën shije si Coca – Cola origjinale, natyrisht.

Interesant është fakti që xhenxhefili nuk është një nga përbërësit e listuar në shishe. Ka mundësi që të jetë bërë bashkë me të gjithë përbërësit e tjerë.coca-cola-ginger-shija-e-re-e-coca-cola-es-business-mag

Burimi: mashable.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0