Çfarë tregojnë shenjat e horoskopit për gjendjen tuaj financiare?


Dashi

Do të keni plane të frytshme dhe do merrni një bonus financiar nëse diçka shkon siç duhet. Besueshmëria juaj ndaj të ardhurave do rritet. Pritshmëritë tuaja do bëhen të qarta e frutdhënëse.

Demi

Duhet të bëni kujdes me financat, do keni përfitime nëse jeni të kujdesshëm. Do iu duhet të përballeni me një zgjedhje personale, mbase për një ortakëri biznesi me një mik, ose të dashur.

Binjakët

Çështjet financiare do jenë komplekse kështu që bëhuni gati për një sërë ulje-ngritjesh. Më vonë do të jeni të suksesshëm pas shumë përpjekjesh.

Gaforrja

Nëse e ndryshoni punën një herë, do e bëni gjatë gjithë vitit. Do të keni një sasi të konsiderueshme parash dhe do keni përmirësime në gjendjen financiare, referuar përpjekjeve tuaja në të shkuarën.

Luani

Kushtet astrologjike ju favorizojnë dhe nuk do keni asnjë rrezik në rrugën tuaj. Mos i sforconi gjërat sepse planet tuaja mund të prishen. Ka indikacione të shkëlqyera për ata që bëjnë oferta dhe mund të merrni më shumë se pazari që keni bërë.

Virgjëresha

Duhet të kontrolloni shpenzimet qe bëni për sa i përket parave. Do i rrisni mundësitë tuaja financiare por duhet të bëni kujdes sepse do mbeteni me qindarka. Mos bëni dhurata sepse mund të merrni më pak se ajo që jepni.

Peshorja

Duhet të zgjidhni çështjet tuaja financiare dhe të merrni vendime për të mos shpenzuar më shumë sesa keni. Mendohuni mirë ku do i fshihni të ardhurat tuaja për t’i rezistuar tundimit.

Akrepi

Do të shpenzoni shumë para dhe do përshtateni me një stil jetese luksoz. Bëni gati një pozicion të sigurt kur të mbeteni pa gjë.

Shigjetari

Do të prisni përfitime nga puna juaj. Por të ardhurat do pakësohen në fund të vitit. Bizneset tuaja do të ecin njëtrajtësisht me përfitimet që do ju sjellin.

Bricjapi

Të ardhurat tuaja do jenë të kënaqshme e do qëndrojnë të qëndrueshme. Në muajt në vazhdim gjendja juaj financiare do përmirësohet.

Ujori

Nuk do të kënaqeni nga të ardhurat që do mblidhni nga biznesi juaj. Dotë keni rrjedhje më të mirë të parave vitin e ardhshëm.

Peshqit

Do të rriteni shumë financiarisht vitin e ardhshëm në krahasim me këtë që do ikë. Shpenzimet tuaja do ulen dukshëm.

/TheFrugalFeminista

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale