Çfarë sjell kjo javë për shenjat e horoskopit?

Çfarë sjell kjo javë për shenjat e horoskopit?


Dashi

Duke qenë se jeni të parët ndër shenjat e zodiakut, nuk është çudi që të jeni të parët në arritjen e qëllimeve tuaja gjatë verës. Përpjekjet tuaja shëndetësorë dhe të mirëqenies do të jenë të mira.

Demi

Shenjës suaj i pëlqen të gjejë siguri para se të dojë të tjerët, por ju së pari duhet të doni veten tuaj. Veprimet duhet të flasin së bashku me fjalë! Eklipsi diellor ju frymëzon të mendoni, komunikoni dhe dëgjoni.

Binjakët

Aspiratat tuaja financiare po ndryshojnë, kështu që jini optimistë për mendimet dhe synimet tuaja rreth parave.

Gaforrja

Gëzuar ditëlindjen Gaforre! Ju do të bindni të tjerët me mënyrën se si flisni dhe dëgjoni. Të gjitha qëllimet tuaja janë afër realizimit, kështu që qëndroni vigjilentë.

Luani

Gjatë kësaj jave do të gjeni stabilitet financiar dhe paratë tuaja do të shtohen. Gjithashtu do të shuhen të gjitha dyshimet dhe shqetësimet që ju mbajnë të frikësuar. Tregoni më të mirën nga vetja dhe gjërat do të ndodhin.

Lexoni: Horoskopi i muajit Korrik – Karriera dhe biznesi

Virgjëresha

Kjo verë do të ketë mjaft ndikim për jetën tuaj Virgjëreshë. Karizma juaj do të dalë në dritë dhe të gjithë do ta shohin. Do të mund të zbuloni rolin tuaj dhe aftësitë brenda bashkësisë ku jetoni.

Peshorja

Fundi është i ëmbël, Peshore. Karriera juaj do të marrë një kthesë të fuqishme. Qëndroni të guximshëm, të përgatitur dhe të fokusuar në drejtimin e ëndrrave tuaja!

Akrepi

Kjo javë do të jetë dinamike për lidhjet shoqërore. Ju do të shijoni edukimin, udhëtimet dhe rritjen.

Shigjetari

Shigjetar ju po ktheheni në një profesionist me ndikimin dhe besnikërinë tuaj si pika të forta. Maksimizoni këto për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja.

Bricjapi

Bricjap bëhuni gati të përjetoni rritje, pasi njerëzit që keni në rrethin tuaj do ju ndihmojnë për këtë. Gjatë kësaj jave do të arrini të rivendosni në vend partneritetet tuaja.

Ujori

Ujor bëhuni gati të kaloni një verë të nxehtë. Strategjitë tuaja do ju çojnë në sukses të pashmangshëm.

Peshqit

Kjo verë do të jetë koha juaj për të shkëlqyer. Do të jeni gati për t’u parë, dëgjuar dhe vlerësuar, bëjini gjërat të ndodhin.

/Cosmopolitan

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0