Çfarë sjell kjo javë për shenjat e horoskopit?


Dashi

Duke qenë se jeni të parët ndër shenjat e zodiakut, nuk është çudi që të jeni të parët në arritjen e qëllimeve tuaja gjatë verës. Përpjekjet tuaja shëndetësorë dhe të mirëqenies do të jenë të mira.

Demi

Shenjës suaj i pëlqen të gjejë siguri para se të dojë të tjerët, por ju së pari duhet të doni veten tuaj. Veprimet duhet të flasin së bashku me fjalë! Eklipsi diellor ju frymëzon të mendoni, komunikoni dhe dëgjoni.

Binjakët

Aspiratat tuaja financiare po ndryshojnë, kështu që jini optimistë për mendimet dhe synimet tuaja rreth parave.

Gaforrja

Gëzuar ditëlindjen Gaforre! Ju do të bindni të tjerët me mënyrën se si flisni dhe dëgjoni. Të gjitha qëllimet tuaja janë afër realizimit, kështu që qëndroni vigjilentë.

Luani

Gjatë kësaj jave do të gjeni stabilitet financiar dhe paratë tuaja do të shtohen. Gjithashtu do të shuhen të gjitha dyshimet dhe shqetësimet që ju mbajnë të frikësuar. Tregoni më të mirën nga vetja dhe gjërat do të ndodhin.

Lexoni: Horoskopi i muajit Korrik – Karriera dhe biznesi

Virgjëresha

Kjo verë do të ketë mjaft ndikim për jetën tuaj Virgjëreshë. Karizma juaj do të dalë në dritë dhe të gjithë do ta shohin. Do të mund të zbuloni rolin tuaj dhe aftësitë brenda bashkësisë ku jetoni.

Peshorja

Fundi është i ëmbël, Peshore. Karriera juaj do të marrë një kthesë të fuqishme. Qëndroni të guximshëm, të përgatitur dhe të fokusuar në drejtimin e ëndrrave tuaja!

Akrepi

Kjo javë do të jetë dinamike për lidhjet shoqërore. Ju do të shijoni edukimin, udhëtimet dhe rritjen.

Shigjetari

Shigjetar ju po ktheheni në një profesionist me ndikimin dhe besnikërinë tuaj si pika të forta. Maksimizoni këto për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja.

Bricjapi

Bricjap bëhuni gati të përjetoni rritje, pasi njerëzit që keni në rrethin tuaj do ju ndihmojnë për këtë. Gjatë kësaj jave do të arrini të rivendosni në vend partneritetet tuaja.

Ujori

Ujor bëhuni gati të kaloni një verë të nxehtë. Strategjitë tuaja do ju çojnë në sukses të pashmangshëm.

Peshqit

Kjo verë do të jetë koha juaj për të shkëlqyer. Do të jeni gati për t’u parë, dëgjuar dhe vlerësuar, bëjini gjërat të ndodhin.

/Cosmopolitan

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale