Bill Gates duke pritur në rradhë për një hamburger. Foto që u bë virale në rrjet

Bill Gates duke pritur në rradhë për një hamburger. Foto që u bë virale në rrjet


Bill Gates vlen rreth 100 miliardë dollarë, por paratë nuk ia japin favorin të dalë i pari në radhë.

Një foto virale e postuar në Facebook tregon bashkëthemeluesin e Microsoft që qëndron në rradhë në Dick’s Drive-In, një restorant fast food në zonën e Seattle. Këtë e dini tashmë, por kush fshihet pas fotos? 

Mika Galos, e postoi foton në Facebook, duke thënë se është kapur nga një i njohur, i cili më parë punonte për Microsoft.

Ai gjithashtu komenton se e ka hasur dhe më parë Gates në pika të ndryshme fast-food dhe restorante tailandeze.

Kur vlen rreth 100,000,000,000 dollarë, drejton qendrën e bamirësisë më të madhe në historinë e botës dhe qëndron në rradhë për një hamburger, patate të skuqura dhe Coca-Cola si të tjerëve …

“Bill nuk kërkon shumë vëmendje dhe në përgjithësi është miqësor, por e kupton që është dhe pak i famshëm,” shkruan ai.

Vërtet paraja nuk do të thotë privilegj apo Bill Gates është njeri i thjesht?

Foto është shpërndarë më shumë se 18,000 herë që nga data e publikimit.

/CTV

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0