Besoje ose jo: Ngjyrosja artificiale mund të përdoret për të dizinfektuar ajrin nga COVID-19 - Business Magazine Albania

Besoje ose jo: Ngjyrosja artificiale mund të përdoret për të dizinfektuar ajrin nga COVID-19

Laboratori i Inxhinierisë Biomjekësore ka zhvilluar një mënyrë për të neutralizuar potencialisht viruset e ajrit, duke përdorur spraj për ngjyrosjen e ushqimit të aprovuar nga FDA, agjencia shëndetësore amerikane.

Ky raport kërkimor është rezultat i një pune akademike të Young KimHee-Jae JeonJung Woo Leem dhe Yuhyun Ji, nga  Purdue University

Aerosolët janë pjesë të vogla të lëndës së ngurtë ose të lëngshme të pezulluar në ajër. Ideja jonë u frymëzua nga terapia fotodinamike, e cila është një trajtim mjekësor, madje edhe për lloje të caktuara të kancerit. Terapia fotodinamike përdor një fotosensibilizues, një kimikat që reagon me oksigjenin në prani të dritës për të prodhuar radikale të lira të oksigjenit. Këto radikale janë shumë reaktive, që do të thotë se ato shkaktojnë reaksione të tjera kimike, përfshirë ato që vrasin patogjenë të dëmshëm. Në vend që të përdorim fotosensibilizues të shtrenjtë mjekësorë, ne kemi identifikuar disa ngjyra ushqimore të aprovuara nga FDA që mund të përdoren për të gjeneruar radikale të lira në dritën e dukshme. Ne përdorim ultrazërin për të gjeneruar spërkatës të vegjël që përmbajnë ngjyrosjen e ushqimit, në mënyrë që ngjyrat të notojnë dhe të qëndrojnë në ajër. Spërkatjet mezi janë të dukshme dhe madhësia e tyre e vogël dhe afati i shkurtër i ruajtjes do të thotë që ato nuk njollosin sipërfaqet.

Lexo: Fishekzjarret, magjia që fshihet pas krijimit të tyre

Ne e përdorim këtë teknikë për të prodhuar një pajisje, Photodynamic Airborne Cleaner, që dezinfekton patogjenët e ajrit. Për sa kemi njohuri, ky është gjeneratori i parë i aerosolit terapi fotodinamike për dezinfektimin në ajër.

Pse ka rëndësi?

Viruset dhe bakteret shpesh transmetohen përmes ajrit. Një person i infektuar me SARS-CoV-2, virusi që shkakton COVID-19, gjatë kollitjes ose tështitjes, prodhon pika të ndotura dhe aerosole që notojnë në ajër dhe mund të shkaktojnë sëmundjen. Për shkak të këtij rreziku, të gjitha llojet e takimeve në ambiente të mbyllura tani janë të kufizuara. Të jesh në gjendje të dezinfektosh vëllime të mëdha të ajrit të brendshëm ku ka shumë njerëz, është thelbësore për të zvogëluar shanset e transmetimit.

Çfarë hulumtimi tjetër po bëhet në këtë fushë?

Terapia fotodinamike u demonstrua së pari si një mjet për të luftuar infeksionet bakteriale. Radikalet e lira të oksigjenit, posaçërisht oksigjeni, gjithashtu mund të inaktivizojnë viruset duke dëmtuar acidet nukleike, proteinat dhe lipidet që i përbëjnë ato. Në veçanti, oksigjeni i vetëm është efektiv në prishjen e hapësirat mbajtëse lipidike që formojnë shtresa mbrojtëse rreth shumë viruseve. Shumica e viruseve që janë të dëmshëm për njerëzit, përfshirë SARS-CoV-2, i kanë këto hapvsira mbajtëse. Janë të disponueshme teknika të ndryshme të dezinfektimit, për shembull spërkatja me peroksid hidrogjeni, avujt e peroksidit të hidrogjenit, ozoni, avulli dhe ndriçimi UV-C ose ‘i thellë UV’. Sidoqoftë, këto janë më të përshtatshme për dezinfektimin e sipërfaqeve sesa për paaftësinë e patogjenëve të ajrit. Për më tepër, ato mund të jenë të rrezikshme për njerëzit. Për shembull, rrezet ultraviolet, të thella përdoren zakonisht si dezinfektues, por ato janë kancerogjene.

 Ç’pritet më tej?

Ekipi po përgatitet të bashkëpunojë me një ekip federal kërkimor për të vlerësuar efektivitetin e pastruesit fotodinamik të ajrit kundër transmetimit ajror të SARS-CoV-2. Sprajet e ngjyrosura të ushqimit të aprovuara nga FDA dhe gjenerimi i tyre i oksigjenit nuk zgjasin shumë. Këto spërkatës bojë degradojnë në dritë dhe oksigjeni unik nuk gjenerohet pa dritë. Sidoqoftë, megjithëse ngjyrosja e ushqimit është aprovuar nga FDA për konsum, është e nevojshme të testohet siguria e inhalimit të mundshëm.

entrepreneur.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0