Belgu me origjinë Shqiptare shpallet fitues i Euromillions


Belgu, i cili fitoi të martën në mbrëmje 168 milionë € në Euromillions është një 45 vjeçar nga Brukseli i cili luajti biletën e tij në një nga pikat e shitjes në Schaerbeek. Ai kishte vënë bast 15 €.

Belgu, i cili fitoi të martën në mbrëmje 168 milionë €Euromillions ka luajtur rregullisht për 10 vite. Të martën, ai kishte vënë bast 15 €.

belgu-origjine-shqiptare-shpallet-fitues-i-euromillions-businessmag

Fituesi zgjodhi vet 5 numra dhe 2 yje që e çuan atë drejt çmimit të madh 168 milionë euro.

“Nuk mund ta besoj. Unë i kuptova përmasat e fitores sime kur mbërrita në shtëpi dhe hyra në kompjuter për të kontrolluar rezultatet në faqen zyrtare,” ka thënë ai për National Lottery.

Ai është i apasionuar pas futbollit, filmave të Roberto De Niros dhe gatimit të peshkut.

Pasi ka marrë çmimin nga National Lottery ai ka thënë se do të vazhdonte të luante EuroMillions. Me këtë shumë të jazhtëzoknshme, të cilën do ta marri javës tjetër ai ka thënë se do ta investojë për një kauzë të mirë. “Unë dua t’i ndajë këto para të rëna nga qielli me njerëzit në nevojë.”

Shumë njerëz e kanë përshkruar atë si një njeri miqësor, dhe i dashur me banorët. I martuar dhe me 4 fëmijë, ky njeri punon në sektorin e pastrimit në Bruksel.

/LeCapitale.be

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale