Bëhuni pjesë e trajnimit “Menaxhimi i Kohës”

Bëhuni pjesë e trajnimit “Menaxhimi i Kohës”

Bëhuni pjesë e trajnimit “Menaxhimi i Kohës”

Qendra The Way Development do të zhvillojë trajnim 1 ditor me temë “Menaxhimi i kohës”. Trajnimi do të zhvillohet ditën e shtunë, më 10 tetor, ora 09:30-13:00.

Trajnimi mund të ndiqet fizikisht ose online. Trajnimi “Menaxhimi i Kohës” do të jetë një mundësi për të trajtuar menaxhimin e kohës duke lënë mënjanë axhenda dhe programe dhe për të prezantuar faktorët kryesorë që i japin kohës vlerë, faktorë këta që lidhen me vetë njeriun.

Objektivat që do trajtohen:
1. Rëndësia e menaxhimit të kohës
2. Përdorimi i matrices së prioriteteve
3. Diferenca midis prioriteteve personale dhe profesionale
4. Përgatitja e ” To do list”
5. Aftësia organizative
6. Shtatë hapat e organizimit efektiv
7. Ndikimi i stresit në menaxhimin e kohës
8. Menaxhimi i stresit
9. Shëmbuj të menaxhimit efektiv të kohës

Lektore e trajnimit është Erida Shkalla, drejtoreshë tek shkolla profesionale “Masterchef”, eksperte këshillimi në fushën e arsimit, formimit profesional dhe komunikimit (Freelancer). Erida ka punuar edhe si koordinatore për marrëdhëniet me sektorin privat pranë GFA/GIZ,Tiranë.

Në fund të trajnimit pjesëmarrësit do të pajisen me certefikatë.

Pagesa e pjesëmarrjes : 2.000L / personi ose 1.500L / nëse jeni 2 persona.

*Nëse keni marrë pjesë në një trajnim tjetër pranë qendrës, perfitoni – 25% ULJE.

*Gjithashtu nëse jeni i pajisur me kartën e studentit përfitoni – 25% ULJE

Për më tepër detaje dhe regjistrime  kontaktoni në :

cel: 0698586692 (whats app & viber)

Email: info@thewaytd.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0