Bëhuni pjesë e konkursit “Hajde n’Shqipni’’, promovoni vendin dhe fitoni çmime

Hajde n'Shqipni

Për shkak të lëvizjes së kufizuar përtej kufijve, shumë prej nesh do të pushojnë në Shqipëri këtë verë. Fatmirësisht në vendin tonë ka aq shumë destinacione të pazbuluara, sa që mund të eksploroni gjatë të gjithë verës.

Për t’ju njohur me këto destinacione, BusinessMag ka kënaqësinë të shpallë konkursin “Hajde n’Shqipni!’’. Ne synojmë të promovojmë Shqipërinë, për të nxitur turistët vendas e të huaj të vizitojnë çdo cep të bukur të saj. Prandaj hapni celularët, shkoni në galerinë tuaj dhe kontrolloni për fotot dhe videot më të bukura që keni shkrepur. Nëse asnjë prej tyre nuk është e duhura, rrëmbeni celuarin dhe shkrepni tani një copëz të bukur Shqipërie.

Përveç promovimit të Shqipërisë, pjesëmarrësit do të fitojnë edhe çmime. Falë bashkëpunimit të BusinessMag dhe New Media Communications me ALBtelecom, Aladini, Luga e Argjendtë, Mrizi i Zanave, Agroturizëm Gjepali dhe Hotel Adriatik do të ndajmë 6 çmime për 6 fitues të konkursit.

 • 1 VIT INTERNET FALAS nga ALBtelekom – Videoja që do të vlerësohet profesionalisht nga stafi i New Media Communications.
 • “SHPORTA E TOKËS” nga Luga e Argjendtë – Fotoja që do të vlerësohet profesionalisht nga stafi i New Media Communications.
 • 1 NATË PËR DY PERSONA nga Agroturizëm Gjepali – Videoja që do marrë më shumë pëlqime, komente dhe shpërndarje në faqen @businessmag.al
 • 1 NATË PËR DY PERSONA nga Mrizi i Zanave – Fotoja që do marrë më shumë pëlqime, komente dhe shpërndarje në faqen @businessmag.al
 • 1 NATË PËR DY PERSONA nga Adriatik Hotel – Fotoja e dytë që do marrë më shumë pëlqime, komente dhe shpërndarje në faqen @businessmag.al
 • 5000 LEKE BLERJE nga Aladini – Fotoja ose videoja që shpërndahet më shumë në story me hashtagun #hajdenshqipni dhe duke bërë tag @businessmag.al

Konkursi fillon në datën 3 Gusht 2020 dhe mbaron në datën 10 Shtator 2020. Konkursi do zhvillohet vetëm në platformën Instagram të Business Magazine Albania.

Si të merrni pjesë në konkurs:

 • Postoni në profilin tuaj foton ose videon me hashtag #hajdenshqipni, duke bërë tag @businessmag.al
 • Dërgoni foton tuaj në email ([email protected]) ose Whatsapp në (+355 68 682 8208)

RREGULLAT  E KONKURSIT

 • Konkursi do të zhvillohet vetëm në faqen e instagramit @businessmag.al, ku postimet tuaja do të bëhen repost dhe i gjithë vlerësimi do të bazohet nga aktiviteti në instagram
 • Videot nuk duhet të jenë më shumë se 1 minutë.
 • Videot dhe fotot duhet të jenë shkrepur në Shqipëri nga ju personalisht.
 • Në postimet tuaja duhet të vendosni lokacionin e vendit që keni fotografuar shoqëruar me një tekst të shkurtër, ku të shkruani ndjesitë, sugjerimet dhe çdo gjë që ju mund t’ju duket e nevojshme në lidhje me këtë vend. Duhet të keni parasysh që po ia sugjeroni këtë vend personave të tjerë.
 • Konkurrentët që përdorin truke gjatë konkursit për qëllime përfitimi do të skualifikohen. Pjesëmarrja juaj në këtë konkurs konfirmon që jeni 13+ vjec, në përputhje me rregullat e përdorimit të Instagram.
Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale