Be blogger! Për çdo artikull të përzgjedhur BKT dhuron 3,000 lekë - Business Magazine Albania

Be blogger! Për çdo artikull të përzgjedhur BKT dhuron 3,000 lekë


BKT do të dhurojë 3,529.41 ALL, shumë nga e cila do të mbahet tatimi në burim në masën 15% me vlerën 529.41 ALL, për çdo artikull të dërguar në adresën beblogger@bkt.com.al që do të përzgjidhet si plotësues i kritereve për t’u publikuar nga një komision i brendshëm i bankës.

Ҫdonjëri nga ju që është i apasionuar pas shkrimeve dhe shfaq interesa të veçanta mbi tema të caktuara bankare apo ekonomike është i ftuar të dërgojë artikullin e tij që mund të jetë edhe fillimi i një serie artikujsh, të cilat do të publikohen në kanalet zyrtare të bankës.

Ju keni mundësinë të nisni hapat e parë të një karriere si blogger, apo ta zhvilloni më tej nëse tashmë jeni influencues i ndjekësve tuaj, duke dërguar shkrime, të cilat tregojnë se si mund të përmirësohet përditshmëria e tyre financiare.

Ju mund të shkruani mbi tema të ngjashme, por jo domosdoshmërisht të kufizoheni rreth tyre:

– Përfitime të përdorimit të një karte
– Bankingu elektronik
– Kursimet
– Menaxhimi i buxhetit familjar
– Si të blesh një shtëpi?
– Ide mbi dekorimin
– Financat individuale
– Menaxhimi i detyrimeve financiare
– etj.

Për këtë arsye cilido që është i/e interesuar mund të dërgojë herë pas here artikuj në shqip dhe anglisht në formatin word në adresën beblogger@bkt.com.al ku do të grumbullohen, përzgjidhen e më pas do të bëhet publikimi i tyre.

Një komision nga banka do të përcaktojë artikullin/artikujt që plotësojnë parametrat e duhur dhe do të shpërblejë bloggerin/bloggerët me 3.000 lekë për çdo artikull të përzgjedhur.

Vetëm artikujt e përzgjedhur do të shpërblehen dhe më tej do të publikohen duke mbajtur emrin e bloggerit që e ka shkruajtur.

Nga ana e BKT do të kontaktohet çdonjëri nga bloggerët, të cilit i është përzgjedhur artikulli, me qëllim shkëmbimin e informacionit për kreditimin e parave.

Kujdesuni që artikujt të jenë autentikë, jo përkthime të ardhura nga faqe të ndryshme.

Banka Kombëtare Tregtare ruan të drejtën ekskluzive të vendimarrjes mbi të gjitha kundërshtimet që lidhen me këtë fushatë.

Banka Kombëtare Tregtare ruan të drejtën ekskluzive të ndryshojë, pezullojë ose përfundojë këtë fushatë pa lajmërim paraprak dhe nuk është përgjegjëse ndaj asnjë pjesëmarrësi për këto ndryshime, pezullime apo përfundime.

Për më shumë informacion klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0