Bashkia Tiranë: Fond 1 milionë $ për të rinjtë sipërmarrës - Business Magazine Albania

Bashkia Tiranë: Fond 1 milionë $ për të rinjtë sipërmarrës


Me datë 6 Tetor Bashkia Tiranë prezantoi fondin më të ri prej 1 milionë dollarësh që do të shkojë për mbështetjen e bizneseve të vogla dhe të mesme në qytetin e Tiranës. Fondi do të shpërndahet në formën e kredive të buta për të gjithë të rinjtë që kanë një ide biznesi dhe duan ta vënë atë në jetë. Sipas kreut të Bashkisë, Erion Veliaj, fondi Crimson Funding nuk është një shpenzim për Bashkinë por një investim dhe do të jepet pa shumë burokraci dhe barriera për të rinjtë që jetojnë në Tiranë.

Ky program do të financojë ide biznesi nga të rinj, në formën e kredive të buta dhe pa burokraci.

Crimson Funding është një institucion jo bankar i themeluar me 6 Janar 2014 pranë Bashkisë së Tiranës, një inisiativë e Fondit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim dhe Bashkisë së Tiranës, në një vlerë totale prej 5 milionë eurosh. Për të gjithë të interesuarit që kanë interes të aplikojnë, ju lutem vizitoni faqen zyrtare të Bashkisë Tiranë.

Ky artikull “Bashkia Tiranë: Fond 1 milionë $ për të rinjtë sipërmarrës” u publikua së pari në faqen zyrtare të Bashkisë Tiranë.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0