Autoriteti i Konkurrencës mbyll hetimet për OSHEE-në

Autoriteti i Konkurrencës mbyll hetimet për OSHEE-në


Autoriteti i Konkurrencës vendosi të mbyllë hetimin e thelluar për tenderat e blerjes së energjisë nga OSHEE, duke mos gjetur prova për abuzime apo marrëveshje të fshehta.

Hetimet për tenderat e energjisë u nisën pas denoncimeve të një kompanie private, e cila u ankua në Autoritetin e Konkurrencës për marrëveshje mes tregtarëve të energjisë dhe OSHEE-së për të fiksuar çmime të larta në dëm të konsumatorëve.

Autoriteti deklaroi se shqyrtoi edhe raportin e KLSH-së për tenderat e operatorit, por edhe aty nuk gjeti prova për bashkëpunim mes tregtarëve dhe kompanisë së shpërndarjes, duke vendosur kështu të mbyllë përfundimisht hetimin.

 

/Top-Channel/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0