Autoriteti i Aviacionit Civil publikon listën me aeroportet ku ndërpriten fluturimet


Edhe Shqipëria hyn në hartën e vendeve të prekura nga Koronavirusi dhe nuk kanë vonuar masat shtrënguese për të parandaluar përhapjen e tij. Kështu, Autoriteti i Aviacionit Civil, në zbatim të urdhrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, ka bërë publike listën e vendeve ku janë ndërprerë fluturimet për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, si më poshtë:

 • Aeroporti Milano Malpensa (MXP)
  • Aeroporti Milano Bergamo (BGY)
  • Aeroporti Bologna (BLQ)
  • Aeroporti Firenze (FLR)
  • Aeroporti Genoa (GOA)
  • Aeroporti Perugia (PEG)
  • Aeroporti Pisa (PSA)
  • Aeroporti Rimini (RMI)
  • Aeroporti Venezia (VCE)
  • Aeroporti Verona (VRN)
  • Aeroporti Torinos (TRN)
  • Aeroporti Ancona (AOI)

Ky vendim do të mbetet në fuqi për një afat kohor të papërcaktuar, deri në një njoftim të dytë.

Lexoni: Instituti i Shëndetit Publik, 5 mënyra për të mbrojtur familjen tuaj nga Coronavirus

Burimi: Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale