Autoriteti i Aviacionit Civil publikon listën me aeroportet ku ndërpriten fluturimet

Autoriteti i Aviacionit Civil publikon listën me aeroportet ku ndërpriten fluturimet


Edhe Shqipëria hyn në hartën e vendeve të prekura nga Koronavirusi dhe nuk kanë vonuar masat shtrënguese për të parandaluar përhapjen e tij. Kështu, Autoriteti i Aviacionit Civil, në zbatim të urdhrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, ka bërë publike listën e vendeve ku janë ndërprerë fluturimet për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, si më poshtë:

 • Aeroporti Milano Malpensa (MXP)
  • Aeroporti Milano Bergamo (BGY)
  • Aeroporti Bologna (BLQ)
  • Aeroporti Firenze (FLR)
  • Aeroporti Genoa (GOA)
  • Aeroporti Perugia (PEG)
  • Aeroporti Pisa (PSA)
  • Aeroporti Rimini (RMI)
  • Aeroporti Venezia (VCE)
  • Aeroporti Verona (VRN)
  • Aeroporti Torinos (TRN)
  • Aeroporti Ancona (AOI)

Ky vendim do të mbetet në fuqi për një afat kohor të papërcaktuar, deri në një njoftim të dytë.

Lexoni: Instituti i Shëndetit Publik, 5 mënyra për të mbrojtur familjen tuaj nga Coronavirus

Burimi: Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0